Kultūra

2017.10.21 23:53

Šiauliuose gatvės menas – opozicija lauko reklamoms

Lidija Jankauskienė 2017.10.21 23:53

Antrus metus menininkai gražina viešąsias Šiaulių erdves. Vienur naujomis spalvomis nušvinta niūrūs pastatai, kitur jų atsiranda ant grindinio arba jie konkuruoja su prekybininkų reklama.

Šią vasarą mieste tęsėsi tarptautinis gatvės tapybos pleneras. Naujų grafičių ir sieninės tapybos kūrinių atsirado prie verslo inkubatoriaus, pėsčiųjų bulvare, Trakų gatvėje. Prekybos centro prieigose tentų technika atlikti darbai konkuruoja su prekybininkų reklama.

„Kiek galima kentėti tą idiotišką, infantilizuojančią, manipuliuojančią reklamą. Mes taip prie jos pripratome, kad jos nebepastebime ar tiesiog mėgaujamės, kaip mumis taip kažkas rūpinasi ir bando kažką prakišti pigaus ir gero. Tai kodėl į tuos rėmus neįdėti meno kūrinio ir nepaprovokuoti žmogaus žiūrovo, praeivio“, – retoriškai klausė menotyrininkas, plenero kuratorius Virginijus Kinčinaitis.

Darbų miestui sukūrė Laura Guokė, Edvardas Šeputis, Adomas Žudys. Dalyvavo ir tapytojai iš užsienio – trijų dimensijų (3D) formato kūrinį pėsčiųjų bulvare sukūrė menininkas iš Rusijos Saulius Gudelevičius. Tadas Vincaitis uždėjo miestui rožinius akinius

„Čia ir Šiauliams, ir mano gimtajam Kaunui, ir visiems kitiems miestams, didesniems ir mažesniems, kaimynams, politikams, nepolitikams, menininkams, kurie skundžiasi gyvenimu ir tiems, kurie per daug viskas gerai – labai platus spektras reikšmių“, – sakė T. Vincaitis.

Tokių kūrinių mieste jau daugiau nei 30. Plenero rengėjai miestiečiams nenurodo, kur jų ieškoti, šiauliečiai jų aptinka netikėčiausiose vietose.