Kultūra

2017.10.21 22:47

Lietuvos teatrai pristato savo spektaklius Kinijos publikai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.21 22:47

Du Lietuvos teatrai pristato savo kūrinius viename žymiausių Kinijoje Udženo teatro festivalyje. Oskaro Koršunovo teatras išsilavinusią publiką pritraukiančiame festivalyje rodo spektaklį „Žuvėdra“, o Nacionalinis dramos teatras – Janos Ross „Mūsų klasė“.

Pabaiga spektaklio, kurį kinų publika perskaitė kaip iš natų. Taip atrodė aktoriui Dariui Meškauskui, kuris kartu su Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatru Vuženo teatro festivalyje parodė Koršunovo pastatytą spektaklį „Žuvėdra“.

Vaizdo įrašu pasidalinusi festivalio koordinatorė šį spektaklį pavadino vienu iš trijų verčiausių dėmesio tarp 24 šiemet rodomų kūrinių iš keliolikos skirtingų valstybių.

„Trečiu išskirčiau spektaklį „Žuvėdra“, kuris atliekamas po atviru dangumi. Ir vien jau tai suteikia visiškai kitokią patirtį žiūrint šį spektaklį“, – sako Udženo teatro festivalio koordinatorė Haijan Čiu.

Kiti du verčiausi dėmesio esą amerikiečių „CalArts“ atliekamas „Fantomas“, pastatytas Traviso Prestono bei Rusijos „Vachtangovo“ teatro atliekamas „Eugenijus Oneginas“, kurtas Rimo Tumino. Lietuvos kultūros atašė Kinijoje juokaudama ir jį priskiria Kinijoje pastaruoju metu šiaip jau dažnai besilankantiems Lietuvos teatro pasiuntiniams. Su juo esą Vužene būtų du puse Lietuvos teatrų. Kartu su R. Tuminu ir O. Koršunovu kūrinį „Mūsų klasė“ šiemet pristato Jana Ross iš Nacionalinio dramos teatro.

Daugiau apie Lietuvos teatrų išvyką į Kiniją – Algirdo Acaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt