Naujienų srautas

Kultūra2017.10.21 19:15

Medžio drožėjai pasiryžo sukurti 100 skulptūrų Lietuvai

LRT.lt 2017.10.21 19:15

Penktadienį Kauno rajone, Akademijos miestelyje, prasidėjo medžio drožėjų pleneras „100 skulptūrų Lietuvai“. 

Akcijos iniciatorius Dainius Šeronas pasakojo, kad pleneras vyks tris dienas, jame bus galima pamatyti, kaip gimsta skulptūros, pabendrauti su menininkais ir iš naujo atrasti tai, kas mus supa, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Čia pat – vaizdingas Kamšos draustinis su pažintiniu taku, netoli auga nuo viršūnės iki šaknų skilusi, bet vis dar gyvybinga liepa. Iki Tado Ivanausko sodybos Obelynėje taip pat galima nueiti pėstute.

Penktadienį plenere apsilankęs renginio globėjas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas jau galėjo pamatyti menininkų rankose gimstančių skulptūrų kontūrus: tautodailininkai motoriniais pjūklais raikė storus ąžuolinius rąstus, kurie pamažu virto meškomis, kiškiais, pelėdomis, ereliais, vėžliais ir kitokiais padarais.

Akademijos miestelyje darbuojasi Vidas Nugaras, Robertas Keliauskas, Valerijus Kunigelis, Raimondas Uždravis ir Saulius Jocius. Visi ne kartą dalyvavę tarptautiniuose pleneruose, užėmę prizines vietas, o R. Uždravis yra dar ir Škotijos čempionas.

Nors pleneras skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui, jo rengėjai istorinės temos nelietė. „Valstybės kūrėjų biustai lai puošia miestų aikštes ir skverus, o Kamšos draustinyje geriausiai tinka žvėrelių ir paukščių skulptūros“, – tvirtino D. Šeronas.

Penki menininkai darbuosis nuo 9 iki 17 val. Šeštadienį ir sekmadienį, nuo 13 iki 14 val., bus galima stebėti „Steel Beaver“ greitojo pjovimo varžybas, o nuo 14 val. – dalyvauti aukcionuose. Renginys baigsis sekmadienį, 15 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi