Kultūra

2017.10.20 12:34

Nukeliamas konkursas į LNOBT vadovo pareigas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, ELTA2017.10.20 12:34

Penktadienį turėjęs įvykti konkursas į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovo pareigas yra nukeliamas dėl galimų konfidencialumo pažeidimų.

Spalio 18 d. Seimo Kultūros komiteto posėdžio metu Seimo narys Vytautas Juozapaitis pareiškė turįs konfidencialios informacijos apie vykstantį konkursą ir pretendentus į jį. Siekdama išsklaidyti abejones dėl galimos įtakos konkursui, Kultūros ministerija raštu kreipėsi į Seimo narį V. Juozapaitį su prašymu paaiškinti, kokią konfidencialią informaciją jis turi ir iš kokių šaltinių ją gavo. Ministerijos teigimu, ketvirtadienio vakarą ministerijai atsiųstame atsakyme Seimo narys V. Juozapaitis neatsakė į iškeltus klausimus.

Norėdama, kad konkursas vyktų maksimaliai skaidriai, Kultūros ministerija sieks išsiaiškinti, kokia konfidenciali informacija buvo nutekinta ir kokiais būdais tapo žinoma Seimo nariui V. Juozapaičiui. Tuo tarpu konkursas yra atidedamas.

R. Karbauskis: tai – vienintelė išeitis užtikrinti skaidrumą

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis pritaria kultūros ministrės Lianos Ruokytės-Jonsson sprendimui stabdyti konkursą į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) generalinio direktoriaus pareigas

R. Karbauskis atkreipia dėmesį, kad konkurse dalyvaujančių asmenų, komisijos narių pavardės, konkurse užduodami klausimai ir daug kitų konkurso aplinkybių yra ypač konfidenciali informacija, kurią teisės aktai įpareigoja saugoti tam, jog būtų užtikrintas konkurso skaidrumas ir išvengta neteisėto poveikio kandidatams ar atranką vykdantiems komisijos nariams.

„Yra ypač apmaudu, kad Seimo narys V. Juozapaitis atskleidė galimai disponuojantis konfidencialia informacija apie konkurse dalyvaujančius asmenis. Toks kišimasis į konkurso organizavimą, domėjimasis konfidencialiomis konkurso aplinkybėmis yra neleistinas ir diskredituoja ne tik Kultūros komiteto veiklą, bet ir visą Seimą. Įvertinus tai, kad konkursas yra tarptautinis, pakenkta ir Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje bendruomenėje. Kita vertus, sveikinu principingą kultūros ministrės poziciją. Konkursas, kilus tikrai pagrįstam įtarimui, kad galimai nutekėjo konfidenciali informacija, privalėjo būti stabdomas tam, jog būtų išsklaidytos visos abejonės“, – teigia R. Karbauskis.

Pirmadienį Seimo Kultūros komiteto pirmininkas planuoja kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti Seimo nario V. Juozapaičio veiklą ir pasisakymus.

Tarp naujajam teatro vadovui keliamų reikalavimų – universitetinis arba jam prilygintas meno, humanitarinių ar socialinių mokslų magistro laipsnis. Mažiausiai penkeri metai vadovaujamo darbo patirties, anglų ir prancūzų arba vokiečių kalba.

Konkurso nugalėtoją renka komisija, kurią sudaro nepriklausomi meno ir akademinio pasaulio, taip pat – Kultūros, Finansų ir Ūkio ministerijų atstovai.

Vėliau naująjį vadovas dar tikrins specialiosios institucijos.

Teatrui laikinai vadovauti paskirtas finansų vadybininkas Sigitas Žutautas.

Konkursas LNOBT vadovo pareigoms eiti paskelbtas liepą, po to, kai tuometį teatro vadovą Gintautą Kėvišą kultūros ministrė atleido už nustatytus viešųjų ir privačių interesų pažeidimus. Jis dėl atleidimo bylinėjasi teisme. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.