Kultūra

2017.10.19 23:43

D. Lango kūryba – muzikos festivalyje „Gaida“

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.19 23:43

Keisti stereotipus, plėsti muzikos suvokimo ribas – kasmet rudenį aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ pateikia vis naujų išbandymų klausytojams. Nuo šeštadienio Vilniaus erdves užpildys šiuolaikinė muzika, skambės pasaulinės kūrinių premjeros.

Violončelininkas Gavrielis Lipkindas – vienas koncerto, skirto kompozitoriui Deividui Langui, atlikėjų. Izraelio muzikantas, gyvenantis Vokietijoje, sako kvietimą pagroti D. Lango muziką priėmęs kaip iššūkį. Nes kūrinys itin sudėtingas atlikti. Kartu su violončelininku groja Lietuvos kamerinis orkestras, diriguoja Robertas Šervenikas.

 „Pirmas įspūdis – lengva, bet kai lendi giliau, supranti, kad tai organizuotas chaosas. Orkestro muzikantų partijos prasilenkia ritmu ir melodija, tai – meistriškumo išbandymas. Bet svarbiausia – muzikos gelmė, filosofinė kūrinio mintis. D. Langas kūrinį pavadino "Ateities pasauliu". Randu jame biblinių motyvų, amžinųjų tiesų apie gyvenimą ir mirtį“, – sako violančelininkas.  

Aktualios muzikos festivalis „Gaida“ prasidės šeštadienį Nacionalinėje filharmonijoje. D. Langui skirtame koncerte pasirodys ir sopranas Agnė Stančikaitė, gros fortepijoninis trio „FortVio“. 

D. Lango muziką daugelis žino, kaip režisieriaus Paulo Sorentino filmo "Jaunystė" garso takelio kūrėją.

„Dėl ko mes šio kūrėjo tokį platų kūrybinį portretą darom, tai ne tik dėl visame pasaulyje minimo jo jubiliejaus, 60-mečio, bet ir dėl to, kad jo šaknys yra labai tampriai susijusios su Lietuva, jo seneliai gyveno Gargždų apylinkėse, vakarų Lietuvoje, ten jie ir palaidoti“, – pasakojo VŠĮ  „Vilniaus festivaliai“ vadovas Remigijus Markelis.

Kitas kompozitorius, kuriam „Gaida“ dedikuos išsamią programą – Jonas Adamsas. Skirtingose Vilniaus erdvėse planuojama 14 koncertų, kuriuose publikai rengiamos 7 pasaulinės premjeros. Elektroninė muzika, povandeninis projektas, vaizdo projekcijų muzika – pasak festivalio vadovų, „Gaida“ šiemet išskirtinė tuo, kad parengė labai spalvingą programą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.