Kultūra

2017.10.19 18:09

Prasideda jubiliejinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.19 18:09

Ketvirtadienį įspūdingu koncertu sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje atidaromas jubiliejinis penkioliktasis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“. Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ organizuojamas renginys per muziką sieks suartinti skirtingas tautas bei kartas ir sukvies atlikėjus iš skirtingų šalių, rašoma pranešime spaudai. 

Festivalis prasidės jau tradiciniu tapusiu koncertu „Muzika iš šaknų“, leisiančiu prisiliesti prie etninės kultūros. Į sceną lips dainų autoriai ir atlikėjai, kurie peno kūrybai semiasi iš savo bei kitų tautų etninės kultūros.

Viena didžiausių vakaro žvaigždžių – dainininkė ir dainų kūrėją Lilly Drumeva iš Bulgarijos, kurios kūryboje gausu unikaliu skambesiu pasižyminčio bliugrasu, vadinamu viena iš kantri muzikos stiliaus atšakų, bei bulgarų liaudies muzikos elementų. Kantri muzikos stilius, o taip pat airiškas folkloras turėjo didžiulės įtakos ir kito vakaro svečio kūrybai – Brendanui Monaghanui iš Šiaurės Airijos, kurio kuriamos melodijos labai jautrios ir tiesiog puikiai akomponuoja rudeniui.

Pasimėgauti nepamirštamu multikultūriniu skambesiu jau šį penktadienį kvies ir koncertas „Iš visos širdies, iš plačiojo pasaulio“. Visas būrys skirtingų šalių atlikėjų Šv. Kotrynos bažnyčioje muzikos garsais žada pasibelsti į klausytojų jausmus ir mintis. Prancūzė Evelyne Gallet, Wim Segers ir Ellen Steegen iš Belgijos. Šie talentingi kūrėjai kartu su ryškiomis ir jaunajai kartai atstovaujančiomis Lietuvos žvaigždėmis Aiste Lasyte, Bjelle III, „Kamanių šileliu“, Vygantu Kazlausku su grupe, Gyčiu Ambrazevičiumi ir grupe vienam vakarui suvienys savo jėgas bei dovanos tarptautinį prieskonį turinčią programą, į klausytoją prabilsiančią skirtingomis kalbomis.

Šviesias rudens akimirkas dovanosiantis „Tai – aš“ nepamirš pačių mažiausiųjų – bardai muzika išradingai kreipsis ne tik į tėvelius, bet ir į vaikus. Šeštadienio popietę koncerto „Bardai vaikams. Dainuoja visi!“ metu puikią nuotaiką visiems susirinkusiems garantuos charizmatiškasis Jurgis Didžiulis, priversiantis nusišypsoti ir didžiausius rimtuolius, o jaukumą kurs Veronika Povilionienė su dukra Rima Povilionyte.

Festivalį įspūdingu koncertu „Tai – mes“, vyksiančiu šį šeštadienį patikėta uždaryti ryškiausioms Lietuvos dainuojamosios poezijos scenos žvaigždėms su savo šeimos nariais. Charizmatiškasis scenos grandas Aidas Giniotis į sceną žengs su sūnumi Ignu, nepakartojamą gausios šeimos muzikinį susitikimą dovanos Saulius ir Jokūbas Bareikiai kartu su Jokūbo žmona Dominyka bei dukromis Barbora ir Severija. Savo muzikiniais atradimais publiką džiugins artistiškieji Gediminas ir Ainis Storpirščiai, jautrų ir šiltą autorinių dainų pasirodymą surengs šeimyninis trio – Teresė ir Milda su tėčiu Gintaru Andrijausku. 

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis šiemet aplankys ne tik sostinę, bet ir Skapiškį, Gargždus bei Rygą, o jo išankstinio atidarymo scena kaip ir kasmet šį antradienį buvo užleista pradedantiesiems muzikos ir poezijos kūrėjams dainuojamosios poezijos vakare M. Mažvydo bibliotekos „Akustiniai reikalai – tekstų formos“. Festivalio metu taip pat vyks tarptautinės edukacinės kūrybinių dirbtuvės „Tai – mes“. Dirbtuvės, skirtos 8–12 klasių moksleiviams ir studentams, siekia suburti rašančius ir kuriančius įvairių tautinių bendruomenių narius, užmegzti tarpkultūrinį dialogą ir paskatinti bendram kūrybiniam veiksmui, plėtoti dainuojamosios poezijos žanrą.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai – aš“ rengiamas nuo 2003 m.

Plačiau – festivalio puslapyje ir reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.