Naujienų srautas

Kultūra2017.10.18 12:26

Prancūzijoje – skandalas dėl mylimąją Vilniuje nužudžiusio B. Cantat nuotraukos

BNS 2017.10.18 12:26

Vienas prancūzų žurnalas, sulaukęs kritikos už Lietuvoje savo širdies draugę nužudžiusios roko žvaigždės Bertrand`o Cantat nuotrauką viršelyje, antradienį pareiškė apgailestaujantis dėl savo sprendimo.

Augant skandalui dėl Holivudo magnatui Harvey Weinsteinui metamų kaltinimų lytine prievarta, muzikos žurnalas „Les Inrockuptibles“ savo vedamajame išreiškė „apgailestavimą“ ir pripažino, kad sprendimas spalio 6-osios numerio viršelyje išspausdinti B. Cantat nuotrauką, buvo „abejotinas“.

B. Cantat buvo nuteistas už savo draugės, 41 metų aktorės Marie Trintignant mirtiną sumušimą viešbučio kambaryje Vilniuje 2003 metais. Konfliktas kilo, kai dainininką ištiko pavydo priepuolis dėl M. Trintignant mobiliojo ryšio telefone aptiktos jos buvusio vyro žinutės.

Minimas viršelis, kuris buvo parengtas prieš B. Cantat pirmojo solinio albumo išleidimą, sukėlė didelį pasipiktinimą. Žurnalas „Elle“ socialinėje žiniasklaidoje paskelbė piktą redakcijos komentarą „Marie vardu: už visas vyrų smurto aukas moteris“.

„Skausmas, kurį sukėlė šis viršelis, mus labai sujaudino, – sakoma „Les Inrockuptibles“ redaktoriaus skiltyje. – Kilusios reakcijos ... mus nuliūdino ir mes įsipareigoję visuomet būti budrūs dėl to, kaip traktuojame ir nušviečiame temas, kurias laikome svarbiomis.“

B. Cantat sugrįžimas buvo viena tokių temų, bet įdėti jo nuotrauką į viršelį „buvo abejotina“, nurodė žurnalas ir pridūrė: „Tiems, kas pasijuto įskaudinti, reiškiame savo nuoširdų apgailestavimą.“

B. Cantat, buvęs garsios prancūzų roko grupės „Noir Desir“ lyderis, už M. Trintignant nužudymą buvo nuteistas kalėti aštuonerius metus.

Rokeris už grotų praleido ketverius metus ir 2007-aisiais buvo paleistas lygtinai.

„Marie Trintignant, tu nepamiršta“, – skelbė „Elle“.

„Dėl to jos veidas tapo visų vyrų smurto aukų moterų veidu“, – redakcijos komentare rašė žurnalistė Dorothee Werner ir priminė, kad 2016 metais Prancūzijoje 123 moteris nužudė jų sutuoktiniai.

„Visoms šioms moterims ir, taip pat, aktorėms prieš Weinsteiną ... Tam reikia drąsos“, – sakė ji, turėdama omenyje augantį skandalą dėl prodiuserio H. Weinsteino, kaltinamo dešimčių aktorių išžaginimu ir lytiniu priekabiavimu.

B. Cantat 2013 metais grįžo su nauja grupe „Detroit“, o vėliau šiais metais turi išleisti pirmą solinį albumą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi