Naujienų srautas

Kultūra2017.10.18 09:42

2017 metų „Man Booker“ premija skirta JAV rašytojui G. Saundersui

BNS 2017.10.18 09:42

JAV autorius George`as Saundersas antradienį tapo tik antruoju amerikiečių rašytoju, pelniusiu Britanijos literatūros premiją – „Man Booker“, skirtą už jo pirmąjį romaną „Linkolnas bardo būsenoje“ (Lincoln in the Bardo).

Prestižiškiausio literatūrą anglų kalba rašančių autorių apdovanojimo žiuri nuomone, G. Saunderso romanas yra itin originalus. Knygoje aprašoma Abrahamo Lincolno vienuolikmečio sūnaus Willie mirtis, perteikta šimtų pasakotojų lūpomis.

„Šio itin originalaus romano forma ir stilius atskleidžia sąmojingą, sumanų ir jaudinantį pasakojimą“, – per premijos paskelbimo ceremoniją Londone sakė vertintojų komisijos pirmininkė Lola Young.

58-erių G. Saundersas sakė, kad apdovanojimas jam yra „milžiniška garbė, kurios tikiuosi būti vertas likusiais savo darbais likusį savo gyvenimą“.

Trumpoje ir politinių atspalvių kupinoje padėkos kalboje rašytojas nevengė užuominų į dviprasmiškai vertinamą JAV prezidento Donaldo Trumpo politiką.

„Gyvename keistais laikais, – sakė jis susirinkusiems klausytojams. – Dažnai girdime, kad reikia ginti kultūrą. Štai šis vakaras ir yra kultūra.“

Rašytojas žurnalistams sakė, esąs priblokštas ir vos galintis patikėti gavęs apdovanojimą.

„Manau menininkui labai padeda pripažinimas, – teigė G. Saundersas. – Mano nuomonė apie save kiek pagerėjo.“

„Man Booker“ apdovanojimą sudaro atminimo prizas ir 52,5 tūkst. svarų (59 tūkst. eurų) premija. Be to, laureato knygų pardavimai paprastai smarkiai suintensyvėja.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi