Kultūra

2017.10.16 13:11

Nekantriausiems pristatomas filmo „Stebuklas“ anonsas

LRT.lt2017.10.16 13:11

Gruodžio 8 d. kino teatrus pasieks nauja, tarptautiniuose kino festivaliuose teigiamai įvertinta, režisierės Eglės Vertelytės tragikomedija „Stebuklas“. Pristatomas anonsas kviečia laukti „Stebuklo“ bei primena apie laikus, kuomet mažesnio ar didesnio stebuklo laukė kiekvienas.

1992 m. situacija Lietuvoje nepavydėtina. Iškovotos nepriklausomybės euforiją temdo nedarbas, bankrutuojančių bankų aferos, mafija. Laukiame, kada viskas pasibaigs, kada gi pagaliau gyvensime kaip Švedijoje, o ne kaip Biedniuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Biedniuose, tipiškame to meto Lietuvos kaime, vyksta filmo „Stebuklas“ veiksmas. Vietinės kiau­lių fer­mos ve­dė­ja Ire­na, stipri moteris, stengiasi išlaikyti orumą, šeimą ir kolūkį, kuris žlugus planinei ekonomikai pasiklydo naujoje kapitalistinėje realybėje. Žmonės negauna algų, Irena palaikymo nei iš komercinio banko, nei iš vietinių. Atrodo, kad jai padėti gali tik stebuklas. Ir jis įvyksta! Tiksliau – atvyksta. Raudonu kadilaku į kaimą atvažiuoja Amerikos lietuvis Ber­nar­das. Jis paža­da investuoti ir iš­gel­bė­ti fer­mą nuo bank­ro­to. Ilgai laukta geresnė rytdiena čia pat. Kentėti liko nedaug. Bet ar tikrai?

Pasaulinė filmo premjera įvyko prestižiniame Toronto kino festivalyje, kurio žiūrovai teigiamai, labai asmeniškai ir jautriai įvertino filmą ir Irenos istoriją. „Tai kino stebuklas, kurio paprastumas žavi širdį ir sielą“, – filmą apibūdino Toronto kino festivalio programos sudarytojas Dimitris Eipidesas.

Užsienio žiūrovus maloniai nustebino ir nudžiugino pagrindinį Irenos vaidmenį atlikusios Eglės Mikulionytės darbas. Filme taip pat vaidina Holivude puikiai pažįstamas Amerikos lietuvis Vyto Ruginis, ryš­kius vaid­me­nis su­kū­rė And­rius Bia­lob­žes­kis, Len­ki­jos ki­no le­gen­da Da­niel Olb­rychs­ki, Gabija Jaraminaitė, Valentinas Krulikovskis, Valerijus Jevsejevas, Sonata Visockaitė ir kiti.

Lie­tu­vo­je „Ste­buk­lo“ na­cio­na­li­nė prem­je­ra įvyks „Sca­no­ra­mos“ ki­no fo­ru­me, Lietuvos kino teatrus filmas pasieks gruo­džio 8 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.