Kultūra

2017.10.14 22:07

Temą I. Baroti keramikos skulptūrų parodai padiktavo ir asmeninė integracijos patirtis

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.14 22:07

Žinomas keramikas Isroildžonas Baroti Klaipėdoje visuomenei pristatė naujausius darbus parodoje (INTE)GRACIJA. Šią kūrybinę temą, kaip teigia autorius, jam padiktavo ne tik nūdienos aktualijos, bet ir asmeninė patirtis bei išgyvenimai.

Keramikas Isroildžonas Barotis prieš šešis dešimtmečius gimė Tadžikijoje, atvykęs studijuoti į Vilnių, tuometį Dailės institutą, liko gyventi Lietuvoje. Čia sutiko būsimą žmoną, su kuria prieš kelis dešimtmečius Klaipėdoje įkūrė galeriją. Gyvenimo ir kūrybinę brandą menininkas mini paroda, kuriai neatsitiktinai pasirinko jam jautrią ir artimą temą – integraciją. Keramikas sako, emigranto dalia nėra lengva.

„Per savo gyvenimą integracijos laikotarpį jisai pereina daug tokių etapų, sakykim, kad sunkumų. Ir tada ir religijos klausimas, papročių klausimas, ir paskui yra nusivylimas, ir pagaliau gali būti, kad jisai atras antrus savo namus. Tai čia pas mane tokį, kaip eina visa ta eilė darbų ir ciklas eina“, – sakė menininkas I. Barotis.

Apie integraciją filosofiškai ir emociškai autorius kalba per įvairių spalvų iš akmens masės nulipdytas žmonių figūras. Gal todėl, pasak Baroti galerijos vadovės, paroda – gana  vientisa.

„Ir tuo pačiu labai įdomiai dirbama plastiškai, nes pačios medžiagos, jos integruojasi viena į kitą, integruoja į save skirtingas medžiagas. Ir ta plastinė kalba, jinai, mano supratimu, irgi pilnumoj atliepia temai, kuri kalba apie dalykus šiandien aktualius tiek plačiajai visuomenei, tiek kiekvienam labai asmeniškai“, – kalbėjo Baroti galerijos vadovė Andželika Baroti.

Integracijos temą I. Barotis atskleidžia per simbolius. Pavyzdžiui, laivelis, kuris plukdo nekaltybės simbolį avinėlį, daugeliui primins šių dienų didžiąją problemą – emigraciją.

„Visą laiką dirbau su moliu, dabar jau šiam metui bandžiau jau bronzos. Dabar šitas avinėlis mano yra iš bronzos, ir padariau keletą darbų iš bronzos. Žinokit, aš visada svajojau“, – pasakojo menininkas I. Barotis.

Keramikos skulptūrų paroda, nagrinėjanti šiuolaikinės integracijos klausimus, Baroti galerijoje veiks iki lapkričio vidurio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.