Kultūra

2017.10.13 14:40

Klaipėdoje statomame spektaklyje – Rytų ir Vakarų sankirta

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.13 14:40

Klaipėdos dramos teatras kviečia žiūrovus į premjerą – spektaklį pagal šiuolaikinio lenkų rašytojo Andrzejaus Stasiuko pjesę „Naktis“. Joje – apie Rytų ir Vakarų sankirtas.

Pjesės „Naktis“ veiksmas vyksta ir Vokietijoje ir Lenkijoje. Jauną vagišių iš Rytų Europos peršauna papuošalų parduotuvės savininkas. Po mirties vaikino širdis nelegaliai persodinama į juvelyro kūną. Kriminaliniai nusikaltimai virsta žmogiškosios būties istorija, atskleidžiančia kaimynystėje gyvenančių tautų įtarumą ir baimes, kurių gausu Rytų ir Vakarų Europos santykiuose.

„Ir visa tai yra toks keistas makabriškas farsas, kuriame paradoksalu, bet yra labai daug to tokio žmogiškos atjautos ir vienai, ir kitai pusei, nes tiek Vakarams, tiek Rytams trūksta kažkokių esminių egzistencinių dalykų. Jie vienas be kito jaučiasi prastai, tad A. Stasiukas sprendžia tą problemą, ar galima tuos Rytus su Vakarais kaip nors sujungti“, – pasakoja Klaipėdos dramos teatro literatūrinės dalies vedėjas Gintaras Grajauskas.

Pasak pjesę režisuojančio Agniaus Jankevičiaus, Baltijos ir Juodosios jūros tautos iki šiol kenčia dėl identiteto sukūrimo, nepilnavertiškumo komplekso, kuris išsivystė, nes nuolat kas nors nurodinėja, kaip turi gyventi.

Daugiau – Marijos Gabrienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt