Kultūra

2017.10.13 11:40

A. Matelio „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“: tikrieji didvyriai lieka šešėlyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.10.13 11:40

Režisieriaus Arūno Matelio naujojo filmo „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“ pasaulinė premjera jau čia pat – ji įvyks spalio 14 d. Varšuvos kino festivalyje. Teigiama, kad tai – sudėtingiausias ir rizikingiausias Europos dokumentinio kino projektas, nes iki A. Matelio 40 metų nė vienas režisierius neturėjo teisės su savo filmavimo grupėmis fiksuoti „Giro d`Italia“ lenktynių iš „vidaus“.

Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pasakoja unikalią ir nematytą vadinamųjų gregory, sančų pančų, „lūzerių“ vandens vežėjų, o kartu ir savotiškų vienuolių, riterių, dviratininkų, kurie neturi teisės į asmeninę pergalę, istoriją, prestižinių lenktynių fone.

Anot A. Matelio, nematoma šio sporto pasaulio pusė, atskleidžianti nugalėtojams pasiaukojusių žmonių nuopelnus, gali tapti pretekstu kalbėti universalia pasiaukojimo tema. Nematomus herojus, šešėlyje liekančius tikruosius didvyrius, galime atpažinti visur – ne tik sporto pasaulyje, bet ir namuose, darbe, gatvėje. 

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija. 

Daugiau apie tai – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.