Naujienų srautas

Kultūra2017.10.12 14:47

Kvietimas kovoti su smurtu – ir iš šalies kino ekranų

LRT.lt 2017.10.12 14:47

Prie Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinės kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungė ketvirtadienį startuojantis festivalis „Nepatogus kinas“, kuris pristato smurto šeimoje prevencijai skirtą programą, rašoma pranešime spaudai.

Vien pernai dėl smurto šeimoje policija kviesta daugiau nei 60 000 kartų. Didžiausią nukentėjusiųjų skaičių sudaro moterys, tačiau smurtą patyrė vaikai ir vyrai. Prezidentės iniciatyva 2011 m. buvo priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, įkurta Specializuotų pagalbos centrų sistema, imtasi kitų aktyvių veiksmų šioje srityje.

Šalies vadovės teigimu, tam, kad smurto artimoje aplinkoje imtų mažėti, būtinos dar veiksmingesnės ir labiau koordinuotos priemonės, įtraukiančios ne tik policiją, švietimo įstaigas, socialinius darbuotojus, bet ir kitas visuomenės grupes. Pastebėjus smurtą delsti negalima niekam – net ir vienas skambutis gali jį sustabdyti.

Pranešti pagalbos telefonu 112 ar „Pagalbos moterims linijai“ apie pastebėtą ar išgirstą smurtą prieš kiekvieną festivalio filmą šalies miestuose kvies Auksinio scenos kryžiaus laimėtojo režisieriaus Gedimino Šiaulio sukurta animacija ir Prezidentės vaizdo raginimas. Kiekvienas festivalio žiūrovas taip pat gaus informacinį lapelį, paaiškinantį, kaip atpažinti psichologinį smurtą.

Jau dešimtmetį gyvuojančio tarptautinio žmogaus teisių dokumentikos festivalio žiūrovai turės galimybę įvairiuose šalies kino teatruose pamatyti filmą „Mūšiai už uždarų durų“, o po filmo dalyvauti diskusijose apie tai, kaip stabdyti smurtą artimoje aplinkoje. Šios peržiūros vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Tauragėje ir Utenoje.

Pirmojoje diskusijoje „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“ spalio 17 dieną, 18.30 val. Vingio kino teatre dalyvaus smurtą įveikusi moteris Ina, Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Vilma Šilalienė, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Vilana Pilinkaitė-Sotirovič, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė Aušra Kurienė.

Smurto prevencijai skirtą programą pristato Lietuvos žmogaus teisių centras ir Lygių galimybių plėtros centras.

Kova su smurtu artimoje aplinkoje yra vienas kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prioritetų. Kampanija taip pat kovoja su priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti. Daugiau informacijos apie kampaniją galima rasti jos interneto puslapyje, socialinėje „Facebook“ paskyroje ir naudojant žymą #UžSaugiąLietuvą.       

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi