Kultūra

2017.10.12 15:52

„Oskarus“ teikianti akademija rengs susirinkimą dėl H. Weinsteino elgesio

LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.12 15:52

Į seksualinio priekabiavimo skandalą įsipainiojęs Harvey Weinsteinas klimsta vis giliau – šįkart apie skubų susitikimą dėl šio skandalo pranešė „Oskarų“ apdovanojimus teikianti Kino meno ir mokslo akademija. Kiek anksčiau Britų kino ir televizijos akademija BAFTA pranešė suspenduojanti jo narystę. 

Prie kritikos prisidėjo ir prestižinio Kanų kino festivalio vadovai. Jie sako, kad daugėjantys kaltinimai dėl seksualinės prievartos menkina Holivudo magnato H. Weinsteino nuopelnus.

Teigiama, kad toks kino prodiuserio elgesys vertas pasmerkimo. Kanų festivalio svetainėje savo poziciją išsakę vadovai teigė palaikantys aukas, kurios išdrįso liudyti. Jie išreiškė viltį, kad šis atvejis  padės pasmerkti tokią nepriimtiną praktiką.

Beje, prodiuserį jau atleido jo paties kino studija.

Kaltinimus dėl seksualinio priekabiavimo išsako vis daugiau žinomų moterų, tarp kurių – aktorės Gwyneth Paltrow, Angelina Jolie, neseniai prie jų prisijungė prancūzų aktorė Lea Seydoux ir britų manekenė Cara Delevingne.

Skandalui įsibėgėjus, pasisakė ir buvusi Demokratų partijos kandidatė į Amerikos prezidentus Hillary Clinton, kurios rinkimų kampanija iš H. Weinsteino gavo netoli 1,5 milijono dolerių paramos. H. Clinton CNN televizijai sakė prodiuseriui metamais kaltinimais esanti pasibjaurėjusi ir jo kampanijai skirtas lėšas žadėjo skirti labdarai.

Pats prodiuseris jam metamus kaltinimus kategoriškai neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt