Kultūra

2017.10.11 12:29

„Emilija iš Laisvės alėjos“ ir „Šventasis“ prodiuserėms skirtas EK finansavimas naujiems projektams

LRT.lt2017.10.11 12:29

Antradienį oficialiai paskelbti Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“ MEDIA projektų rezultatai. Iš daugiau nei 400 Europos kino kūrėjų projektų paraiškų atrinktos tik 77-ios, tarp kurių ir dviejų lietuvių prodiuserinių kompanijų projektai. Šios prestižinės programos finansavimą naujiems projektams užsitikrino didžiulio žiūrovų įvertinimo sulaukusios „Emilijos iš Laisvės alėjos“ prodiuserė Živilė Gallego ir geriausio metų filmo „Šventasis“ prodiuserė Marija Razgutė.

Beveik dešimtmetį veikianti prodiuserės Ž. Gallego kompanija „Fralita Films“ gavo teigiamą ES programos finansavimo atsakymą naujai įgyvendinamam projektui „Šeima“. Tai jaunosios kino režisierės Austėjos Urbaitės debiutinis vaidybinis ilgametražis filmas, kalbantis apie jautrią santykių šeimoje temą. Prancūzų pora įsivaikina brolį ir sesę iš Lietuvos ir kad padėtų vaikams adaptuotis naujoje aplinkoje, pas juos apsigyvena jauna lietuvė auklė. Tad kyla klausimas – kaip tapti tikra šeima, kur nė vienas jos narys nėra siejamas kraujo ryšiu, tėvai ir vaikai kalba skirtingomis kalbomis, susiduria kardinaliai skirtingos asmenybės.

Prodiuserės M. Razgutės filmų gamybos kompanija „M-films“ šiuo metu vysto vaidybinio filmo projektą „Corcovado Borealis“, kuriam skirtas 30 tūkst. eurų „Kūrybiška Europa“ MEDIA programos finansavimas. Ši dviejų trumpametražių filmų autoriaus Karolio Kaupinio režisuojama drama, pasakoja, kaip tarpukario Lietuvos geografijos profesorius stengiasi įtikinti šalies vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėti šalį nuo pražūties. Tačiau tikinčių idėja ar pripažįstančių pranašystę – žymiai mažiau nei ją menkinančių ar besipriešinančių.

Vienintele viltimi tampa slapta parama iš politika nusivylusio ir smarkiai įsimylėjusio pusamžio šalies premjero. Pirmasis jauno kino kūrėjo K. Kaupinio režisūrinis darbas – filmas „Triukšmadarys“ 2015 metais per apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ buvo pripažintas geriausiu trumpametražiu vaidybiniu filmu. O jo naujasis projektas jau sulaukė tarptautinės kino industrijos ekspertų dėmesio mokymuose Lenkijoje ir Prancūzijoje. Planuojama, kad filmas pasirodys 2019-aisiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.