Kultūra

2017.10.11 10:53

Holivudo magnatas H. Weinsteinas kaltinamas išžaginimais

BNS2017.10.11 10:53

Holivudo prodiuseris Harvey Weinsteinas, kurį įtraukė besiplečiantis skandalas, jau sulaukęs kino industrijos ir Amerikos politinio elito pasmerkimo, antradienį susidūrė su kaltinimais, kad išžagino vieną italų kino žvaigždę ir dar dvi moteris.

Šių trijų moterų kaltinimus 65 metų magnatui antradienį skandalingame pranešime paskelbė žurnalas „The New Yorker“.

H. Weinsteinas visus kaltinimus neigia, sakoma jo atstovės Sallie Hofmeister pareiškime JAV žiniasklaidai.

Tačiau buvęs prezidentas Barackas Obama ir buvusi kandidatė į prezidentus Hillary Clinton prisidėjo prie šį „Oskaro“ laureatą ir ilgametį Demokratų partijos donorą smerkiančiųjų choro.

Tuo tarpu prodiuserio žmona, britų mados dizainerė Georgina Chapman žurnalui „People“ sakė, kad palieka H.Weinsteiną, su kuriuo turi du vaikus.

Naujausi kaltinimai labai smarkiai pakursto skandalą. Ankstesni įtarimai, dėl kurių jis savaitgalį buvo atleistas iš „The Weinstein Company“ buvo tik skundai lytiniu priekabiavimu.

„The New Yorker“ žurnalistas Ronanas Farrow 10 mėnesių ėmė interviu iš 13 moterų, kurios pranešė, kad patyrė H. Weinsteino priekabiavimą arba prievartą.

Šio tyrimo medžiaga buvo paskelbta pasirodžius naujiems pareiškimams dėl prodiuserio netinkamo elgesio, kuriuos padarė kai kurios ryškiausios Holivudo žvaigždės, tarp jų Angelina Jolie, Rosanna Arquette ir Gwyneth Paltrow.

42 metų italų aktorė Asia Argento, legendinio siaubo filmų režisieriaus Dario Argento duktė, sakė, kad H. Weinsteinas prieš 20 metų privertė ją atlikti oralinį ir vaginalinį aktus.

Ji minėtam leidiniui sakė, jog iki šiol tylėjo iš baimės, kad H. Weinsteinas ją „sutriuškins“, ir pridūrė: „Žinau, kad jis yra sutriuškinęs daug žmonių.“

Pasak jos, H. Weinsteinas, kuris svėrė 136 kg, gąsdino ją ir savo dydžiu.

„Tai nesiliovė. Tai buvo košmaras“, – sakė ji ir papasakojo, jog jautėsi verčiama apsimesti, kad jai patinka, nes vylėsi, kad taip viskas greičiau baigsis.

A. Argento pripažino, jog tikėjimą ja gali pakirsti faktas, kad ji galiausiai nusileido jo bandymams suartėti, tapo jam artima ir tolesnius penkerius metus savo noru daug kartų su juo mylėjosi.

Tačiau ji sakė, kad jautėsi „privalanti“ pasiduoti ir nerimavo, kad jis sugriaus jos karjerą, jeigu jį atstums.

„Vien jo kūnas, jo buvimas, jo veidas paverčia mane maža mergaite, kokia buvau 21-erių... Po to išžaginimo jis laimėjo“, – pasakojo ji „The New Yorker“.

Lucia Evans, kuri norėjo tapti aktore, sakė su H. Weinsteinu susitikusi jo buvusios studijos „Miramax“ biure Niujorke 2004 metais. Ji tvirtina, kad jis privertė ją atlikti jam oralinį aktą.

„Aš vis kartojau: „Nenoriu to daryti, liaukis, nedaryk“, – žurnalui pasakojo ji.

Reuters/Scanpix nuotr. „Žmonės pasiduoda“ L. Evans sakė, kad buvo įveikta ir „tarsi pasidavė“. „Tai baisiausia dalis, ir štai kodėl jis galėjo tiek ilgai daryti tai su daugybe moterų: žmonės pasiduoda, o tada jaučiasi, tarsi būtų patys kalti“, – pridūrė ji. Dar viena moteris, kuri bijojo viešai skelbti savo vardą, „The New Yorker“ sakė, kad H. Weinsteinas nusivedė ją į viešbučio kambarį ir „seksualiai prievarta metėsi“ ant jos. Ji tvirtino nerimavusi dėl jo advokatų komandos stiprumo ir dėl to, kiek pati gali prarasti. Dar vienas atvejis yra susijęs su manekene Ambra Battilana Gutierrez, buvusia konkurso „Mis Italija“ finalininke. Pasak žurnalo, H. Weinsteinas su ja susitiko 2015 metų kovą, per jo prodiusuoto šou Niujorke priėmimą. Kaip rašė „The New Yorker“, A. B. Gutierrez tvirtina, kad H. Weinsteinas per susitikimą jo biure Traibekoje „puolė prie jos, grabinėjo jos krūtis ir bandė pakišti ranką po sijonu“. Ji apie incidentą pranešė ir Niujorko policijos departamentas paprašė jos į jo spektaklį „Niekados šalies beieškant“ (Finding Neverland) neštis mikrofoną. Žurnalas paskelbė jų pokalbio viešbučio „Tribeca Grand Hotel“ koridoriuje įrašą. Jame girdima, kaip H. Weinsteinas ne kartą bando įtikinti ją ateiti į jo kambarį. „Kodėl vakar lietėt mano krūtis?“ – paklausia ji, o H. Weinsteinas atsako: „Liaukis. Atsiprašau, tiesiog užeik, aš prie to įpratęs.“ Poziciją pareiškė H. Clinton ir B. Obama Pareigūnai nusprendė neteikti kaltinimų, nes paaiškėjo, kad A. B. Gutierrez dalyvavo viename liūdnai pagarsėjusių buvusio Italijos premjero Silvio Berlusconi sekso vakarėlių, rašė „The New Yorker“. Sekmadienį H. Weinsteinas buvo atleistas iš savo paties kino studijos – trys dienos po laikraščio „The New York Times “ straipsnio, kuriame teigiama, kad už tokių hitų kaip „Karaliaus kalba“ (The King's Speech) ir „Artistas“ (The Artist ) stovintis vyras medžiodavo jaunas moteris, siekusias padaryti karjerą kine. Antradienį „The New York Times“ ir kitos žiniasklaidos priemonės atskirai pranešė, kad dideliame H. Weinsteino priekabiavimo aukų būryje yra G. Paltrow, A. Jolie, R. Arquette ir prancūzų aktorė Judith Godreche. „Buvau šokiruota ir priblokšta pranešimų apie Harvey Weinsteiną“, – sakoma antradienį paskelbtame buvusios demokratų kandidatės į prezidentus H. Clinton pareiškime. Tuo tarpu buvęs demokratų prezidentas B. Obama ir jo žmona Michelle sakė, kad „pasibjaurėjo“. „Bet kokį vyrą, taip žeminantį moteris, reikia pasmerkti ir patraukti atsakomybėn, nepriklausomai nuo turto ar statuso“, – sakoma jų pareiškime. G. Chapman, antroji prodiuserio žmona, žurnalui „People“ sakė: „Nusprendžiau palikti savo vyrą. Rūpinimasis savo mažais vaikais yra pagrindinis mano prioritetas ir prašau žiniasklaidos privatumo šiuo laikotarpiu.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.