Kultūra

2017.10.09 16:05

Mirė prancūzų aktorius J. Rochefortas

ELTA2017.10.09 16:05

Eidamas 88-uosius metus, mirė žinomas prancūzų teatro ir kino aktorius Jeanas Rochefortas. Tai pirmadienį pranešė AFP, remdamasi velionio artimaisiais.

Pasak J. Rocheforto dukters Clemence, jos tėvas mirė vienoje iš Paryžiaus ligoninių naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Sunkiai sergantis aktorius į ją buvo paguldytas dar rugpjūčio mėnesį.

Aktorius gimė 1930 metais Paryžiuje bretonų šeimoje. Vaikystėje jis daug laiko praleisdavo protėvių tėviškėje Bretanėje, ir kaip tik ten – Nante – vienas iš bičiulių įkalbėjo jį išmėginti savo jėgas teatro kursuose. Vėliau J. Rochefortas grįžo į sostinę, kur įgijo profesinį išsilavinimą.

Teatro scenoje debiutavo 1953 metais. O didžiajame ekrane jis pirmą kartą pasirodė 1956 metais, atlikęs epizodinį vaidmenį Georges Lampino filme „Susitikimas Paryžiuje“ (Rencontre a Paris). Jis išgarsėjo 1962 metais, nusifilmavęs Philippe de Broca juostoje „Kartušas“ (Cartouche). Aktorius dar labiau išpopuliarėjo, pasirodžius filmui „Anželika – angelų markizė“ (Angelique, marquise des anges, 1964) ir kitoms šio ciklo juostoms, kuriose jis atliko advokato Francois Desgrez vaidmenį.

Iš viso per savo karjerą J. Rochefortas sukūrė daugiau kaip šimtą vaidmenų kine, teatre ir televizijoje, jis tris kartus pelnė svarbiausią Prancūzijos kinematografo apdovanojimą – „Cezario“ statulėlę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.