Kultūra

2017.10.05 16:19

Mirė prancūzų rašytoja ir aktorė A. Wiazemsky

BNS2017.10.05 16:19

Paryžiuje nuo vėžio ketvirtadienį mirė 70-metė prancūzų rašytoja ir aktorė Anne Wiazemsky, parašiusi itin populiariu tapusį romaną apie savo trumpą santuoką su režisieriumi Jeanu-Lucu Godardu, pranešė jos artimieji.

„Anne mirė šįryt. Ji labai sunkiai sirgo“, – naujienų agentūrai AFP pranešė jos brolis Pierre`as Wiazemsky.

Didžiuosiuose ekranuose A. Wiazemsky debiutavo būdama 19 metų. Ji suvaidino Robert`o Bressono klasikiniame 1966-ųjų filme „Au Hasard Balthazar“ apie engiamą asilą. Metais vėliau ji susipažino su J.-L. Godardu.

Jiedu susituokė per jo 1967-aisiais pasirodžiusios juostos „Kinė“ (La Chinoise) filmavimą. Tame filme A. Wiazemsky suvaidino maoistų revoliucinės kuopelės narę.

Jos senelis, Nobelio literatūros premijos laureatas Francois Mauriacas, priešinosi jos santuokai su 17 metų vyresniu vyru.

Tačiau juos išskyrė 1968-ųjų gegužę kilęs Prancūzijos studentų sukilimas ir streikai, kuriuose J.-L. Godardas aktyviai dalyvaudavo.

„Kuo toliau tai tęsėsi, tuo labiau skyrėsi mūsų keliai“, – anksčiau šiemet A. Wiazemsky sakė AFP.

Vėliau ji parašė knygą „Po vienerių metų“ (Un An Apres) apie jų trumputį romaną. Pagal šį kūrinį „Oskaro“ laureatas Michelis Hazanavicius šiemet pastatė komediją „Le Redoutable“.

Neseniai kartą A. Wiazemsky pasirodė viešumoje – per pastarojo filmo premjerą Kanų kino festivalyje gegužę.

F. Gastaud, M. Hazanavicius ir A. Wiazemsky, AFP/Scanpix nuotr.

A. Wiazemsky suvaidino daugiau kaip 35 juostose. Vienas įsimintiniausių jos vaidmenų buvo Piero Paolo Pasolini filme „Teorema“ (Theorem), pasakojančiame istoriją, kaip Jėzaus Kristaus mokinys suvilioja vieną šeimą. 1968 metais pasirodęs filmas dėl nepadorumo netgi buvo uždraustas Italijoje.

Vis dėlto palaipsniui ji atitolo nuo aktorystės ir toliau rašė knygas. Paskutinis jos romanas „Un Saint Homme“ pasirodė šiemet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.