Kultūra

2017.10.04 23:45

Prasideda šokio festivalis „Aura“

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.04 23:45

Penktadienį Kaune prasideda 27-asis tarptautinis šokio festivalis „Aura“. Per keturias dienas organizatoriai kvies į 15 šokio spektaklių.

Tarptautinio šokio festivalio „Aura“ atidarymui rengiasi trupė „Bodytalk“ iš Vokietijos. Rytoj jų spektaklio „Laimė“ premjera, tai trupės įkūrėjos, choreografės Yoshiko Waki ir režisieriaus Rolfo Baumgarto bendras darbas: šokio, gyvos muzikos ir teatro reginys

„Atsivežė savo du šokėjus, atsivežė tokį Luką, kuris kuria vizualizaciją, video ir muziką. Bus gyva muzika, mūsų šokėjai dainuos, bet tai bus spektaklis. Kritikai įvardija juos kaip hiperrealistinis. Tai bus visiškai nauja „Auros“ spalva, toks vokiečių teatras, toks hiperrealizmas ir dalgiai, ir tešla, ir duona, ir visa kita“, – pasakojo festivalio „Aura“ meno vadovė Birutė Letukaitė.

Antroje festivalio atidarymo dalyje – „Auros“ spektaklis „Godos“. Pasak jo choreografės B. Letukaitės, žiūrovai išvys kiek kitokią, trečiąją „Godų“ versiją. Ji sumanyta iš Italijos atvykus naujajai „Auros“ šokėjai.

„Jinai kaip atšvaistas praeities, kai būdavo laumės mergaitės, ir čia ateina tos ateities laumės, klonai ir pradeda burtus ant jos leisti, ir ji po truputį pradeda jaust ,kaip jos kūnas po truputį transformuojasi į tokį avatarą. Tai bus toks naujas santykis, ir man pačiai įdomu. Kiekvienam spektakly, nu gal ne kiekvienam, bet pakeičiu kažką tai“, – sakė B. Letukaitė.

Per keturias festivalio dienas bus parodyta 15 spektaklių. Čia pasirodys šokio trupės iš Izraelio, Šveicarijos, Lenkijos, rengėjai išskiria italų ir japonų šokio vakarus. Nemažai bendrų užsienio ir lietuvių kūrėjų darbų, vienas jų – teatro „Aura“ ir Italijos festivalio „Fabbrica Europa“ darbas „Twister“, sukurtas choreografo Salvo Lombardo,

Lietuviškų akcentų bus ir festivalio uždarymo dieną – spalio aštuntąją – nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje – nacionalinio Grenoblio choreografijos centro spektaklis „Tordre“,  kuriame šoks ir lietuvių šokėja bei choreografė Lora Juodkaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.