Naujienų srautas

Kultūra2017.10.02 13:22

Ministerija: valstybiniams teatrams ir koncertinėms įstaigoms finansavimas bus

LRT.lt 2017.10.02 13:22

Susitikime su nacionaliniais, valstybiniais teatrais ir koncertinėmis įstaigomis Kultūros ministerijos vadovai užtikrino, kad 2018 m. bus finansuojama ne tik pagal valstybės bazinio finansavimo programą, bet ir pagal Profesionaliojo scenos meno įstatyme numatytą Profesionalios scenos meno veiklos nacionalinę programą. Taip pat nutarė sudaryti bendrą darbo grupę, kurioje įstaigų deleguoti atstovai (4 asmenys) kartu su ministerijos atstovais (3 asmenys) toliau dirbs su Profesionalios scenos meno veiklos nacionaline programa.

„Šiandienos diskusija buvo racionali ir turininga, esu dėkinga teatrų ir koncertinių įstaigų vadovams už įsiklausymą bei pasirengimą išspręsti susidariusią situaciją. Mūsų tikslas bendras – nepertrūkstama ir kokybiška veikla“, – pažymėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Darbo grupė iki spalio pabaigos turėtų tikslinti programą ir parengti jos nuostatus, kurie bus apsvarstyti ir tik tada tvirtinami ministrės, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Susitikimo metu taip pat sutarta, jog ministerijos vadovai dažniau susitiks su įstaigų vadovais, tačiau susitikimai bus sektoriniai, kad kiekvieno susitikimo metu būtų galimybių optimaliai išnaudojant laiką apsvarstyti svarbiausius teatro ar scenos meno įstaigoms rūpimus klausimus.

Vasaros pabaigoje LRT.lt rašė, kad visų nacionalinių kultūros įstaigų vadovai nutarė parengti kreipimąsi į šalies vadovus, primygtinai prašant atkreipti dėmesį į rengiamą finansavimo reformą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi