Kultūra

2017.10.02 14:58

Tiriama versija dėl „Monos Lizos“ eskizo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.10.02 14:58

Lyg būtų mažai Leonardo da Vinci „Moną Lizą“ gaubiančių spėlionių, meno ekspertai kelia dar vieną hipotezę. Galimas dalykas, kad 150 metų viename Prancūzijos muziejų saugomas piešinys anglimi – garsiosios „Monos Lizos“ bandomasis eskizas.

Šantily rūmuose saugomas piešinys – anglimi pieštas nuogos moters portretas užminė mįslę. Iš pradžių manyta, kad didžiojo Leonardo stiliumi piešė kuris nors iš jo mokinių, bet pirminiai tyrimai parodė, kad tai gali būti paties L. da Vinci piešinys.

„Pavyko nustatyti piešinio sukūrimo laiką, jis sutampa su Leonardo [da Vinci] kūrybos laiku, žinome, kad popierius iš kažkur tarp Venecijos ir Florencijos. Puikiai nupieštas veidas, rankos, kurių padėtis lygiai tokia kaip Monos Lizos, kurią galima išvysti Luvre“, – aiškina Šantily muziejaus kuratorius Mathieu Deldicque.

L. da Vinci, kuris gyveno nuo 1452 ir 1519 m., garsiausiam paveikslui pozavo turtingo pirklio žmona. Jo studijoje dirbo daug mokinių, kurie norėjo būti tokie kaip didysis Leonardas, tad sudėtinga tvirtinti, kad Šantily rūmuose esantis piešinys – ne bandymas sekti mokytojo pėdomis.

Išsamiau – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.