Naujienų srautas

Kultūra2017.10.02 07:34

Siūloma prie sovietinio paveldo kabinti informacines lenteles

Lietuvoje vis dar kyla diskusijų, kaip elgtis su sovietiniu paveldu. Kaišiadorių rajono, Žaslių gyventojas Marius Poškus siūlo prie sovietinio paveldo objektų kabinti informacines lenteles, kurios suteiktų daugiau informacijos apie sovietinį palikimą.

Valdininkai nesutaria, kas turėtų imtis iniciatyvos tai padaryti, tik pripažįsta, kad tokie projektai negali būti pavieniai – juos būtina suderinti su valdžios institucijomis.

„Lietuvoj daug tokių [sovetinių] skulptūrų, jų nuimti negalima, tai norėtųsi, kad jos neštų kažkokią tai naudą vis tiek, tai jos galėtų informuoti apie tai, kas buvo prieš 80 metų, ką reiškia tos skulptūros ir būtų kaip istorijos pamoka“, – sako iniciatyvos autorius.

Tačiau Žaslių seniūnas po kelių dienų informacinę lentelę nuėmė, aiškindamas, kad tokie veiksmai nebuvo suderinti su vietos valdžia.

„Šitas entuziazmas, parodytas pilietiškumas yra iš vienos pusės gerai, bet tai daryti reikia pagal įstatymus ir negalime kabinti tai, ko norime ir kas šauna į galvą, ir kur norime“, – teigė seniūnas Mindaugas Nasevičius.

Iniciatyvos autorius daugiau lentelių už savo lėšas kabinti nežada, siūlydamas artėjant Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui tuo Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiui tuo užsiimti valstybinėms institucijoms.

„Iniciatyva labai gera, bet aš manau, kad reikėtų įsijungti ir valstybinėms institucijoms, profesionaliems istorikams, labiau apibrėžti sau ir kitiems, ką mes norime parašyti ant tų lentelių, o galbūt kokiomis kitomis formomis, šiuolaikinėmis formomis, kad ir tų mobiliųjų telefonų aplikacijomis galima. Tai nebūtų pavienės iniciatyvos, kur rašau, ką noriu ir kartais, kaip matom, prie geriausių norų gali turėti ne visai teisingas pasekmes“, – tvirtino Vilniaus universiteto profesorė, kultūros istorikė  Rasa Čepaitienė.

Plačiau apie lenteles – Urtės Korsakovaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi