Naujienų srautas

Kultūra2017.09.29 23:46

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre – premjera

Kauno valstybinis muzikinis teatras pakvietė į pirmąją sezono premjerą – garsiąją Imrės Kalmano operetę „Misteris X“. Jauna spektaklio kūrėjų komanda sako nekėlusi sau uždavinio operetę pateikti kitaip. Pasak spektaklyje debiutuojančios režisierės Viktorijos Streičos, kiek daugiau nei prieš 90 metų sukurta operetė neprarado aktualumo.

1926-aisiais Vienoje įvyko I. Kalmano operetės „Cirko princesė“ premjera. Pasisekimo būta milžiniško. Nuo tada operetė apkeliavo daugybę pasaulio scenų, buvo ir ekranizuojama. Pastatymai, kuriuose Misteris X`as tapdavo pagrindine siužeto ašimi – vadinti šio veikėjo vardu.

„I. Kalmanas kaip kompozitorius visame pasaulyje yra bent jau pirmame trejetuke iš operečių kompozitorių, nes tai yra tai ko labiausiai reikia žiūrovui atėjus į teatrą – lyrinė herojinė pora su melodinga melodramiška muzika, antroji kaskadinė pora su žaižaruojančia efektinga muzika“, – sako dirigentas Jonas Janulevičius.

Kauno muzikiniame pirmą kartą „Cirko princesė“ pasirodė prieš daugiau nei dvidešimt metų. Tąkart ji statyta pagal originalų libretą. Šiandien sezoną pradedančio I. Kalmano kūrinio versijoje – sujungti keli libretai. Lietuvišką tekstą parašė Ramutė Skučaitė. 

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi