Kultūra

2017.09.27 19:53

Festivalyje „Sirenos“ – šiuolaikinės operos „Saulė ir jūra“ premjera

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėsiančio „Sirenų“ festivalio lietuviškų spektaklių vitrinoje ir premjera – antrasis bendras kūrėjų Linos Lapelytės, Rugilės Barzdžiukaitės ir Vaivos Grainytės darbas – šiuolaikinė opera „Saulė ir jūra“.

Prieš ketverius metus kūrėjos V. Grainytė, L. Lapelytė ir R. Barzdžiukaitė sukūrė operą „Geros dienos“, pasakojančią apie prekybos centrų kasininkes. Opera apkeliavo pasaulio operų festivalius, pelnė nemažai apdovanojimų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Dabar kūrėjos grįžta su nauju kūriniu – opera „Saulė ir jūra“, kurios veiksmas vyksta paplūdimyje.

„Manau, kad „Geros dienos“ ir „Saulė ir jūra“ sudaro diptichą, nes pradėjus kurti šį spektaklį paaiškėjo, kad ekologinės temos, klimato kaita veda į vartojimo temą, vėl atsitrenkiame į tą patį kapitalizmo lauką. Kaip kasininkės įkalintos savo darbo uniformose, taip čia matome tarsi atvirkštinę situaciją – atostogų kontekstą“, – operos turinį apibūdina libreto autorė V. Grainytė.

Pasak V. Grainytės, rašydama libretą ji skaitė daug straipsnių ekologijos, klimato kaitos temomis, tačiau visus mokslinius faktus norėjo perteikti per asmeninę istoriją, lengvai ir žaismingai. Kompozitorė L. Lapelytė sako, kad jos muzika primins popdainų garso takelius.

Daugiau apie šiuolaikinę operą – Margaritos Alper reportaže.