Naujienų srautas

Kultūra2017.09.27 22:53

Aktorė D. Kazragytė švenčia 75-ąjį gimtadienį

LRT.lt 2017.09.27 22:53

Šį trečiadienį 75-ąjį gimtadienį švenčia teatro ir kino aktorė, rašytoja Doloresa Kazragytė. Šiuo metu Kauno dramos teatro vaidmenis kurianti D. Kazragytė yra parašiusi esė, novelių, pjesių.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino D. Kazragytę gimtadienio proga.

„Ilgamečiu darbu teatre ir kine Jūs pelnėte kolegų pagarbą, žiūrovų meilę ir pripažinimą. Esate apdovanota ir ypatingu talentu rašyti. Savo eseistikoje Jūs jautriai, šviesiai ir atvira širdimi perteikiate amžinąsias vertybes, apmąstote kūrybos prasmę, žmogaus gyvenimą ir paprastus kasdienybės stebuklus jame“, – rašoma sveikinime.

Šalies vadovės teigimu, 75-asis gimtadienis – graži proga padėkoti, kad neblėstančia ištikimybe teatrui ir publikai, įsimintinais vaidmenimis, įtaigia žodžio meistryste D. Kazragytė praturtina Lietuvos meną ir kultūrą.

Prezidentė aktorei palinkėjo įkvėpimo ir pilnatvės, nuoširdaus kūrybos gerbėjų dėmesio, stiprybės bei visokeriopos laimės.

Kauno nacionaliniame dramos teatre D. Kazragytė vaidino nuo 1969-ųjų, o palikti jį nusprendė prieš keliolika metų, sulaukusi pensijos. Kaip pati teigia, pasijuto pavargusi. Tačiau dabar aktorė viename šio teatro spektaklių „Astrida“ vaidina Astridą Lindgren, taip pat ir Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklyje „Didvyrių aikštė“.

Sukakties proga leidykla „Tyto alba“ išleido devintąją aktorės autobiografinių esė knygą „Švytintis rūkas“.

„Visos mano knygos – išpažintis.  Rašau apie sutiktus žmones, save. Man rašymas – aktorystės tęsinys. Viską, ką sukaupi ir matai, naudoji aktorystei, o kai to nėra – rašai“, – sako aktorė.  

„Jau nuo „Ramybės nerimo“ sakiau jau paskutinė, ir taip po kiekvienos knygos. Po to išėjo tas ir tas, dabar „Švytintis rūkas“, kodėl „Švytintis rūkas“? Gal kad mačiau prie ežero vaizdus, gal dėl to, kad suprantu, jog laikas, 75 metai. Tam tikra prasme, tu jau eini į rūką, lyg tolsti nuo pasaulio, daiktų, bet gamta, pienė pražydusi tarp akmenų, žvirblis, sutikti žmonės, tai yra tas švytintis bet vis dėl to rūkas ir tai nieko baisaus. Negali visko turėti visą gyvenimą ir reikia pratintis ir prie mirties, o šitas pasaulis bėga nuo šito žodžio, jei žmonės apie tai galvotų, jie taptų geresni“, – pasakoja D. Kazragytė .

Kviečiame pasiklausyti aktorės įskaitytų pasakų:

Taip pat kviečiame prisiminti D. Kazragytės knygos „...be pabaigos...“ pristatymą:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi