Kultūra

2017.09.27 07:48

Seimo Kultūros komiteto nariai apžiūrės Lukiškių aikštės rekonstrukciją

ELTA2017.09.27 07:48

Seimo Kultūros komitetas trečiadienį rengia išvažiuojamąjį posėdį Lukiškių aikštėje Vilniuje.

„Norime įsitikinti, kaip vyksta darbai. Tiesiog parlamentinė kontrolė“, – antradienį BNS sakė komiteto vadovas „valstietis“ Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, tai reprezentacinė aikštė, esanti netoli Seimo, todėl pasinaudota proga ją apžiūrėti.

R.Karbauskio teigimu, apie tai, koks paminklas turėtų stovėti Lukiškių aikštėje, nebus kalbama, nes šį klausimą dabar sprendžia speciali darbo grupė.

Sostinės Lukiškių aikštės rekonstrukcija trunka jau pusantrų metų, ją planuojama lankytojams atverti lapkričio 3-iąją, nors anksčiau Vilniaus savivaldybė skelbė, kad aikštė bus sutvarkyta iki šių metų rugsėjo.

3,8 mln. eurų kainavusios rekonstrukcijos metu turi būti naujai išvedžioti takeliai, visiškai pakeista aikštės granitinė danga, įrengti nauji suoliukai, pasodinti medžiai, įrengti nauji šviestuvai, vėliavų stiebai. Taip pat žadama, kad bus įrengtas interaktyvus fontanas.

Teigiama, kad fontanas miestui nekainavo – jo techninį darbo projektą padovanojo bendrovė „Poolservice.LT“, o įrengimą – bendrovė „Orkela“.

Tvarkomos ir aikštės prieigos – Lukiškių gatvės atkarpoje tarp Vasario 16-osios ir J.Tumo Vaižganto gatvių klojama nauja asfalto danga, rekonstruojamas pėsčiųjų takas prie Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios, čia nusidrieks ir visiškai naujas dviračių takas. Po rekonstrukcijos ši gatvės atkarpa turės tris eismo juostas, bus dvikrypčio eismo, su atskira viešojo transporto juosta.

Kultūros ministerija ir Šiuolaikinis meno centras šiuo metu vykdo memorialo, kuriuo būtų įamžinti kovoję ir žuvę už Lietuvos laisvę, atranką. Iš jau atrinktų penkių geriausių darbų tikimasi dar šiemet atrinkti geriausiąjį.

Į Vyčio fondą susibūrę įvairių visuomeninių organizacijų atstovai, pavieniai asmenys siekia, kad Lukiškių aikštėje būtų pastatytas paminklas Vyčiui.

Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo ir paminklo joje pastatymo klausimas sprendžiamas nuo 1999 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.