Kultūra

2017.09.25 18:50

Atsinaujinęs tautinės muzikos muziejus siūlo padainuoti ir sutartinių karaokę

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.09.25 18:50

Skudučiuojantys laiptai, lietuviškų sutartinių karaokė ir galimybė pagroti daugybe senovinių muzikos instrumentų – išbandyti visa tai kviečia iš esmės atsinaujinęs Lietuvių tautinės muzikos muziejus Kaune. 

Kauno senamiesčio viduryje įsikūręs miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos skyrius anksčiau vadinosi Povilo Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejumi. Tai pirmas ir vienintelis liaudies muzikinei kultūrai skirtas muziejus Lietuvoje. Veiklą pradėjęs 1985-aisiais nuo tada nė karto nebuvo iš esmės tvarkomas, kol po ilgų finansavimo laukimo ir planavimo metų šiemet jis tarsi atgimė iš naujo.

„Pats svarbiausias tikslas buvo, kad muziejus, kuris reprezentuoja mūsų muzikinę kultūrą, įgautų garsą. Iki tol mes turėjome garsą, bet jis buvo gana primityvus, daugiau toks bendras salės vaizdas. Tas netenkino ir norėjosi, kad kiekvienam eksponatui būtų skirtas individualus dėmesys, kad būtų galima išgirsti kiekvieno iš jų garsą“, – teigia Kauno miesto muziejaus Lietuvių tautinės muzikos istorijos sk. vedėja Gintarė Dusevičiūtė-Neimontienė.

Į antrajame aukšte įrengtas ekspozicijų sales lankytojai dabar kyla suderintais skudučių garsais skambančiais laiptais – individuali eisena kuria skirtingas melodijas.

O pasukus kairėn laukia pučiamiesiems – daugiausia piemenavimo ir kerdžių laikams – skirta salė.

Be kita ko, pučiamųjų salėje kiekvienas panorėjęs gali net padainuoti sutartinių karaokė.

Daugiau – Giedrės Baltrušytės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt