Naujienų srautas

Kultūra2017.09.21 10:14

30-ojo grupės „Bix“ gimtadienio proga Samas įrašė naują dainą

30-ąjį gimtadienį švenčia legendinė grupė „Bix“. Jubiliejaus proga grupės lyderis Saulius Urbonavičius-Samas pristatė savo tapybos darbų parodą ir su kitais atlikėjais įrašė jubiliejinę dainą.

„Tai ne tik muzika. Tai – judėjimas“, – taip 30-metį švenčiančią grupę „Bix“ apibūdina jos lyderis S. Urbonavičius-Samas ir artimiausi atlikėjo draugai. Kartu su kitais dainininkais grupė įrašė jubiliejinę dainą. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje gerbėjai galėjo apsilankyti autorinėje S. Urbonavičiaus-Samo tapybos darbų parodoje ir susipažinti su dar nematyta dokumentine grupės medžiaga.

„Atsirado proga parodyti pamatus, kad tai nėra eilinė grupė, kuri susikūrė tik pamuzikuoti, o kad tai yra menininkų grupė. Norėjosi sudėlioti taškus, kad žmonės suprastų, kad muzika kaip ir tapyba – išraiškos priemonė, per kurias norisi pasidalyti su žmonėm mintimis, filosofija, gyvenimo požiūriu, kažką sujaudinti, pastūmėti veikti“, – teigia muzikantas.

Parodoje pristatomi darbai, nutapyti dar iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, todėl, Samo nuomone, jie glaudžiai susiję su grupės istorija.

Nors šiuo metu dainininkas nebetapo, dailė visada šalia: per visą „Bix“ grupės gyvavimą jis vienas rūpinosi grupės įvaizdžiu, klipais, kūrė albumų viršelius ir logotipus. Pasak atlikėjo, niekas geriau už tave patį neišmano, kokią žinutę nori perduoti.   

Daugiau – Mildos Vilčinskaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi