Kultūra

2017.09.20 13:26

Lietuvių festivaliams – Europos festivalių asociacijos kokybės ženklas

LRT.lt2017.09.20 13:26

Briuselyje apdovanoti šeši išskirtiniai, naujas tendencijas diktuojantys Europos festivaliai. Juos išrinko Europos festivalių asociacija kartu su Europos Komisija ir Europos Parlamentu. Tarp Europos festivalių nepastebėti neliko ir lietuviški festivaliai.  

Pripažinimą pelnė Italijos Tarptautinis scenos menų ir tarpdisciplininių sintezių festivalis „AltoFest“, Europos filmų festivalis Serbijoje „European Film Festival Palic“, muzikos festivalis Portugalijoje „Musicas do Mundo“, didžiausias Šekspyrui skirtas festivalis Europoje „Gdansk Shakespeare Festival“, vykstantis Lenkijoje, ir muzikos festivalis Nyderlanduose „Utrecht Early Music Festival“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Specialus apdovanojimas už naujas įžvalgas ir tęstinį darbą menų bei festivalių sektoriuje skirtas Jungtinėje Karalystėje vykstančiam Edinburgo tarptautiniam festivaliui. Laimėtojai rinkti iš 26 laureatų, tačiau Europos festivalių asociacija pripažino ir savo kokybės ženklu EFFE pažymėjo 715 Europos festivalius, tarp kurių puikuojasi net 9 lietuviški festivaliai: „Kultūros naktis Vilniuje“, Šv. Kristoforo vasaros festivalis, Kintų muzikos festivalis, „Poetinis Druskininkų ruduo“, „Made in Japan“, kino festivalis „Scanorama“, tarptautinis šokio festivalis „Aura“, „Loftas Fest“ ir tarptautinis menų festivalis „Plartforma“.

Europos festivalių asociacijos partnerės – Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos Lietuvoje – direktorė Roma Survilienė ne tik aktyviai dalyvauja Europos festivalių asociacijos iniciatyvose, bet ir skatina Lietuvos kūrėjus bei rūpinasi, kad šalies festivaliai sulauktų pripažinimo visoje Europoje.

„Festivaliai kuria didelę pridėtinę vertę: tiek ekonominę – kuria darbo vietas, neša pelną daugybėje susijusių industrijų, juk atvykdami į festivalį ne savo mieste mokame už viešbutį, maitinimą kavinėje, bilietus, tiek – socialinę ir gali tapti net regiono, miesto ar miestelio identitetu, traukos centru“, – įsitikinusi R. Survilienė. Dėl šių priežasčių asociacija aktyviai dalyvauja Europos festivalių gyvenime, yra pasirašiusi sutartį propaguoti EFFE ženklą ir taip padaryti Lietuvos festivalius labiau matomus ir nacionaliniu, ir tarptautiniu mastu.

Pranešimo autorių nuotr.

Europos festivalių asociacija – tarptautinė skėtinė organizacija, vienijanti daugiau nei 700 festivalių, nacionalines festivalių asociacijas bei kultūrinius tinklus iš 40 šalių. Į šį projektą patekę festivaliai ne tik gauną kokybės ženklu vadinamą „EFFE Label“, bet ir tampa Europos festivalių asociacijos planuojamos tarptautinės žiniasklaidos kampanijos dalimi, o tai suteikia puikią galimybę pristatyti savo rengiamą festivalį visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.