Kultūra

2017.09.17 23:11

Kaip atrodys M. K. Čiurlionio koncertų centras?

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.17 23:11

Kaune, „Žalgirio“ arenoje, pristatomos architektų idėjos, kaip turi atrodyti kairiajame Nemuno krante iškilsiantis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centras. Sulaukta daugiau kaip 100 pasiūlymų, kas idėjų autoriai – kol kas neatskleidžiama. Tarptautinė vertinimo komisija išrinks tris geriausius, jie bus paskelbti rugsėjo pabaigoje. 

Paskelbus tarptautinį architektūros idėjų konkursą, kaip turi atrodyti Čiurlionio koncertų centras, sulaukta net 117 pasiūlymų. Konkurso organizatoriai tokio susidomėjimo sako nesitikėję.

„Nesitikėjom todėl, kad sąlygas šiek tiek griežtinom norėdami eliminuoti tokius pavienius atskirus autorius, kurie už savęs neturi jėgos ir galimybės po to realizuoti, ir neturi galimybės tą objektą tinkamai išpildyti, todėl norėjome, kad ateitų rimtesnės kompanijos. Norėjome sulaukti brandesnių darbų. Galvojome, kad jų bus mažiau“, – stebėjosi architektas, Kauno tarybos narys prof. Jonas Audėjaitis.

Iki bus paskelbti trys geriausi pasiūlymai, idėjų autoriai laikomi paslaptyje. Architektų darbus vertins tarptautinė komisija, vadovaujama Malcolmo Readingo. Nuomonę išsakys ir Lietuvos atlikėjų bendruomenė.

„Funkcionalumas to objekto, jo darna su supančia aplinka, su miestu, kita vertus, supratimas mūsų aplinkos savitumų ir mentaliteto, ir tai. kaip mes pas save statome, tai tas objektas turi turėti tam tikrą dermę su tuo, kas yra mieste. Tuo labiau, kad jis yra visiškai prie Senamiesčio“, – kalbėjo prof. J. Audėjaitis.

Dauguma darbų, pasak savivaldybės atstovų, jau padaryta: koncertų centrui parinkta vieta, patvirtintas detalusis planas, atlikta galimybių studija, užtikrintas finansavimas aplinkai sutvarkyti.

Pasak galimybių studiją parengusių ekspertų, Čiurlionio koncertų centro plotas sieks iki 20 tūkst. kv. m.

Idėjos „Žalgirio“ arenoje bus pristatomos iki rugsėjo 25 d., po to bus paskelbti nugalėtojai. Koncertų centrą planuojama pastatyti iki 2022 m.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.