Kultūra

2017.09.15 13:46

Turizmo departamentas Lietuvos šimtmetį kviečia švęsti keliaujant

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.09.15 13:46

Lietuvai, švenčiančiai gimtadienį, Turizmo departamentas dovanoja naują, unikalų turistinį maršrutą, kurį sudaro 100 Lietuvos istorijos stotelių nuo 1918 m. iki 1923 m., kai kūrėsi šalis. „Daugeliui šimtmetis asocijuojasi su Vasario 16-ąja, bet norime parodyti, kad Lietuvą kūrė daugybė asmenybių, ji susikūrė iš daugybės istorijų. Norime, kad žmonės švęstų keliaudami. Geriausia, ką gali padovanoti savo šaliai – keliauti po ją“, – tvirtina laikinoji Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Turistinį maršrutą, sukurtą profesionalų specialiai šimtmečio progai, sudaro 100 stotelių, kurios išsibarsčiusios po visą Lietuvą – nuo Vilniaus iki nedidelių miestelių, kuriuose vyko svarbūs mūsų šaliai įvykiai.

Atkurtos Lietuvos šimtmečio maršruto sudarytoja gidė Lina Dusevičienė tvirtina, kad į maršrutą atrinkti patys svarbiausi objektai, puikiai pritaikyti lankyti.

Knyga, pavadinimu „Keliauk ir pažink! Atkurtai Lietuvai 100“, su maršrutu, archyvinėmis nuotraukomis ir aprašymais skirta moksleiviams, jų tėvams ir jaunimui.

Daugiau apie šimtmečiui skirtą maršrutą – įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.