Kultūra

2017.09.13 13:20

JAV žvaigždės uraganų aukoms per valandą surinko 14,5 mln. dolerių

BNS2017.09.13 13:20

Dešimtys JAV kino, televizijos bei muzikos pasaulio žvaigždžių antradienį per valandą trukusią specialią televizijos programą dainavo, pasakojo istorijas ir prašė skirti pinigų uraganų aukoms, o išjungus kameras fonde jau buvo 14,5 mln. dolerių (12 mln. eurų).

Su Stevie Wonderio daina „Lean on Me“ („Atsiremk į mane“) ir Blake`o Sheltono bei Usher atlikta „Stand By Me“ („Būk šalia“) žinia buvo aiški: amerikiečių buvo prašoma padėti tiems, kurių gyvenimą aukštyn kojomis apvertė vėjas ir lietus.

Prie telefonų sėdėjo ir aukas priiminėjo Justinas Bieberis, George`as Clooney, Barbra Streisand, Alas Pacino, Lupita Njongo, Jay Leno ir dešimtys kitų įžymybių.

Beyonce, Willas Smithas ir Dwayne`as Johnsonas laidai, kurią vienu metu rodė daugiau kaip tuzinas televizijų ir internetas, atsiuntė įrašytus raginimus aukoti.

Telemaratonas „Hand in Hand“ iš pradžių buvo sumanytas kaip labdaros renginys nuo uragano Harvio Teksase nukentėjusiems žmonėms, bet vėliau buvo nuspręsta padėti ir prieš kelias dienas praūžusio uragano Irma paveiktiems žmonėms Floridoje ir Karibuose.

Irma Karibuose ir Jungtinėse Valstijose pareikalavo mažiausiai 50 gyvybių; Floridoje – 12.

„Mes čia, kad surinktume pinigų, pakeltume dvasią, – šalia stovint Leonardo DiCaprio sakė Jamie Foxxas. – Kai stoja sunkūs laikai, mes tokie. Mes užjaučiantys. Mes – nesustabdomi.“

Garsenybės prašė aukoti, pasakojo jaudinančias istorijas apie uraganų užkluptus žmones ir dainavo. Surinkti pinigai atiteks kelioms organizacijoms, tarp jų – „United Way“ ir „Save the Children“.

Veiksmas vienu metu vyko scenose Los Andžele, Niujorke ir Našvilyje, bet paskutinis vakaro numeris – George`o Straito, Roberto Earlo Keeno, Chriso Stapletono, Mirandos Lambert ir Lyle`o Lovetto duoklė teksasiečiams – buvo transliuojamas iš San Antonijaus.

„Stichinės nelaimės nesirenka, – sakė Beyonce. – Joms nerūpi, ar esi imigrantas, juodas ar baltas, ispanakalbis ar azijietis, žydas ar musulmonas, turtingas ar vargšas.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.