Kultūra

2017.09.13 11:12

Pajūryje – debiutuojančių Europos kino kūrėjų festivalis

LRT.lt 2017.09.13 11:12

Rugsėjo 21–24 dienomis į pajūrį kviečia Europos kino festivalis „GoDebut 2017“, kuris sukvietė gausias Europos debiutuojančių kino kūrėjų pajėgas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Konkursinėje festivalio programoje – pirmieji režisūriniai ir autoriniai profesionalių kino menininkų darbai. Tai trumpo metražo debiutiniai įvairių žanrų – vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai – iki 25 min. trukmės filmai. Į atskirą nominaciją „filmas-inovacija“ išskirti ypatingai trumpi – iki 5 min. filmai, pasižymintys ypač inovatyviomis, kūrybinėmis idėjomis, naujomis kino ir medijų formomis.

Festivaliui paraiškas pateikė daugiau nei 800 filmų kūrėjų ne tik iš įvairių Europos šalių, bet ir iš tokių tolimų kraštų kaip Brazilijos, Japonijos, Irano. Tiesa, šių metų festivalio reglamentas priėmė paraiškas tik iš Europos. Ypač daug filmų gauta iš Prancūzijos debiutuojančių kino kūrėjų. Festivalio organizatoriams tai leido suformuoti net keletą nekonkursinių šios šalies filmų programų bei festivalio fokusą nukreipti į prancūzų kiną.

Pagrindinę konkursinę programą sudarys 70 atrinktų filmų. Tarp gausių festivalio svečių – sėkmingai kino aktorės karjerą Prancūzijoje pradėjusi Miglė Ri (Miglė Rimaitytė). Konkursinėje programoje ir suomių režisieriaus Aki Kaurismaki geriausi trumpametražiai filmai. Be to, festivalio retrospektyvinėje programoje bus rodomi garsiausių pasaulio režisierių, tokių kaip Martinas Scorsese, Ingmaras Bergmanas, Robertas Rossellini, Jacques Demy bei A;lgimanto Puipos debiutiniai filmai.

Festivalyje numatyti du kino kūrybai skirti seminarai, kuriuos ves žinomi filmų kūrėjai ir teoretikai – Jonathanas Tammuzas (D.Britanija, Kanada) ir Wimas Vanackeris (Belgija). Tarptautinime žiuri, kurį sudarys penki nariai – keturi kino veikėjai iš Prancūzijos, JAV, Suomijos, Ukrainos bei Lietuvos kino ir teatro aktorė, UNICEF ambasadorė Virginija Kochanskytė.

Festivalio reglamente numatyti trys apdovanojimai: „Gran Prix“ – geriausias publikos išrinktas festivalio „GoDebut 2017“ filmas bei tarptautinio žiuri atrinktas geriausias filmas ir festivalio filmas – inovacija. Festivalio nugalėtojai apdovanojami piniginėmis premijomis ir festivalio simbolio – Anikės skulptūrėlėmis. Atskirą prizą ir nominaciją – geriausias lietuvių filmas „GoDebut 2017“– įsteigė Lietuvos jūrų uosto direkcija.