Kultūra

2017.09.14 14:18

„Kino karavano“ sezoną užbaigs geriausias metų filmas „Šventasis“

LRT.lt2017.09.14 14:18

2017 m. projekto „Kino karavanas“ 30-ies miestų ir 60-ies nemokamų seansų odisėja eina į pabaigą. Dar liko aplankyti Varėną, sugrįžti į Ukmergę, Anykščius ir Birštoną. Rugsėjo 28 d., 18 val., Telšių Žemaitės dramos teatre įvyks paskutinis šių metų „Kino karavano“ seansas. 

Filmą „Šventasis“ nuo lapkričio mėnesio bus galima pasižiūrėti ir „Kino karavano“ išmaniojo partnerio „Telia“ videonuomoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Šventajame“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį „Šventojo“ veikėją Vytą atleidžia iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

Už vaidmenį šiame filme M. Repšiui buvo įteikta geriausio aktoriaus „Sidabrinė gervė“. Iš viso „Šventajam“ Lietuvių kino akademija šiemet skyrė daugiausiai apdovanojimų – net šešias „Sidabrines gerves“. Šalies kino teatruose filmas bus rodomas nuo rugsėjo 22 d. Tad lygiai po savaitės filmas bei jo režisierius A. Blaževičius atkeliaus ir į Telšius.

Stop kadras

Rugsėjo 28 d., 13 val., Telšių dramos teatre bus galima išvysti ir kitos jaunosios kartos kino kūrėjos Linos Lužytės sukrečiantį filmą visai šeimai „Palaukit mūsų!“. L. Lužytė – viena iš filmo režisierių, skirtinguose pasaulio žemynuose – nuo Meksikos iki Nepalo, fiksavusi savitas vaikų keliones į mokyklą.

„Kino karavanas“ rugsėjo 14 d. lankysis Ukmergėje, 20 d. Varėnoje, 21 d. Anykščiuose, 27 d. Birštone ir 28 d. Telšiuose. Tai paskutinės galimybės išvysti šalies regionuose „Kino pavasario“ žiūrovų pamėgtus filmus: komediją „Tobuli melagiai“, erotinę dramą „Tarnaitė“, muzikinę istoriją „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“, filmą šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“. Visus seansus rasite čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.