Kultūra

2017.09.13 07:57

Arabų kultūros dienos bandys griauti stereotipus apie arabų kultūrą

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.13 07:57

Vilniuje prasidėjo Arabų kultūros dienos – žmonės kviečiami artimiau pažinti arabų kultūrą. Pasak organizatorių, Lietuvoje vyrauja stereotipinis neigiamas įsivaizdavimas apie Artimųjų Rytų tradicijas, religiją, todėl vyks ir akademinės paskaitos apie arabų kultūrą, ir koncertai, ir gardėsių degustacija.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje šią savaitę vaikų laukia spektaklis, kuriame galės ir vaidinti. Iš anksto užsiregistravusiems pradinukams parengta istorija apie „Stebuklingą Aladino lempą“ iš viduramžių arabų pasakų rinkinio.

Muziejaus edukatorė sukūrė kostiumus, dekoracijas, o turtus spektakliui sunešė kolegos, nes arabų pasakoms būdingi pasakiški turtai.

„Fantazija ypatingai turtinga, visur skraido, visur plaukioja. Na, bet visos šalys turi daugiau ar mažiau fantaziją įdomią“, – sakė Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus edukacijų programų koordinatorė       Daiva Krutulienė.

Tame pačiame muziejuje atidaryta islamo menininkės, kaligrafės Salvos Rasul tapybos paroda.

Arabų kultūros dienų programoje vyks ir kaligrafijos dirbtuvės su užsienio meistrais. Moterys galės nusipiešti chna dažų tatuiruotę, joms padės specialistė iš Palestinos.

Forumo teatras Vilniuje ir Kaune rengia vakarus pabėgėlių tema. Kirtimų kultūros centre vyks keliautojų pasakojimų vakarai ir koncertai.

„Mes Lietuvoje tikrai nedaug žinome, galima sakyti visai nieko nežinome apie arabų kultūrą. Tokie stereotipiniai įsivaizdavimai, kad arabas, tai, atsiprašau, būtinai yra teroristas arba pilvo šokis, daugiau mes nieko nežinom.  O kas yra toliau, giliau, mes net ir nenorime žinoti. Pagrindinė idėja šitų renginių buvo pakviesti pačius arabus, kad jie patys apie save papasakotų“, – kalbėjo Arabų kultūros dienų koordinatorė Maritana Larbi.

Į Lietuvą atvyko menininkų, muzikantų ir šokėjų iš Libijos, Tuniso, Saudo Arabijos, Omano ir Palestinos. Šiandien prasidėjusios Arabų kultūros dienos Vilniuje, Kaune, Rukloje ir Visagine vyks iki šeštadienio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.