Naujienų srautas

Kultūra2017.09.08 16:40

Mirė prancūzų mados magnatas P. Berge

BNS 2017.09.08 16:40

Eidamas 87-uosius metus mirė prancūzų mados magnatas Pierre`as Berge, kuris buvo ilgametis velionio dizainerio Yves`o Saint Laurent`o gyvenimo ir verslo partneris, penktadienį pranešė jo fondas.

P. Berge mirė anksti penktadienį, miegodamas, savo užmiesčio namuose Provanso Sen Remi Pietų Prancūzijoje, nurodė fondas.

Aistringas bibliofilas ir meno kolekcininkas P.Berge taip pat buvo aktyvus gėjų teisių gynėjas ir didelę savo turto dalį skyrė AIDS tyrimams.

Jis iki gyvenimo pabaigos buvo įsitraukęs į politiką, buvo svarbus Prancūzijos prezidento Francois Mitterrand`o šalininkas ir patikėtinis, o šiais metais rėmė sėkmingą Emmanuelio Macrono rinkimų kampaniją.

Buvęs Prancūzijos kultūros ministras Jackas Langas velionį pavadino „tikru meno ir kultūros princu“.

„Jis buvo magas, pavertęs savo ir tų, kuriuos mylėjo, gyvenimą laimės simfonija“, – sakė jis.

„Pierre`as Berge visų pirma buvo nuostabus ir ištikimas draugas, ... kuris imdavosi visų gerų kovų, kilnių žygių, ypač tam, kad suteiktų priemonių tyrimams dėl AIDS nugalėjimo“, – sakė J. Langas.

P. Berge ir Y. Saint Laurent`as 2008 metais, kelios dienos prieš dizainerio mirtį nuo smegenų auglio, sudarė civilinę sąjungą.

Šiemet Paryžiuje ir Maroke turi būti atidaryti du šių dviejų vyrų įsteigto fondo finansuojami muziejai, skirti Y. Saint Laurent`o, kuris mirė būdamas 71 metų, gyvenimui ir darbui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi