Kultūra

2017.09.08 13:51

Duris atveria „Loftas Fest“ meno galerija „Open Gallery“

LRT.lt2017.09.08 13:51

Penktadienį menų fabrike „Loftas“ bus atidaryta pirmoji meno galerija po atviru dangumi Vilniuje – „Open Gallery“.  Šioje erdvėje meno mylėtojai ras gatvės meno piešiniais naujam gyvenimui prikeltus industrinius pastatus, meno ir šviesos instaliacijas ir t.t., rašoma pranešime spaudai.

Galerijos atidarymas šiandien 19 val. vyks muzikos bei menų festivalio „Loftas Fest“ metu. Atidarymo metu galerijos lankytojų laukia ir įspūdingi meno performansų pasirodymai bei kino teatro seansai.

Pagrindinė unikalios meno galerijos tema – atgimimas. Šiuo tarpdisciplininiu meno projektu, suvienijančiu Lietuvos ir užsienio menininkus, siekiama atgaivinti buvusią industrinę Vilniaus miesto dalį, kurioje anksčiau buvo galima rasti tik pilkus fabrikus ir gamyklas, rašoma pranešime spaudai. 

„Open gallery“ galerija įsikūrė buvusios „Elfa“ gamyklos kieme, kur šiuo metu stovi menų fabrikas „Loftas“. Galerijos lankymas visiškai nemokamas ir atviras visiems bet kuriuo metu. Be to, abi „Loftas Fest“ festivalio dienas galerijoje bus vedamos ekskursijos, kuriose menininkė, rašytoja ir dailės kritikė Aistė Kiserauskaitė kiekvieną eksponuojamą darbą pristatys asmeniškai ir atskleis jo idėją bei menininko kūrybos ypatumus. Šios ekskursijos vyks rugsėjo 8–9 d. nuo 19 val. Ekskursijos, kaip ir pati galerija – nemokamos.

Ypatinga kultūrine atmosfera galeriją pripildys menininkų Lino Kutavičiaus, Donato Norušio, Anitos Brunnauer, žinomos kaip nita., Evelinos Dapkutės, menininkių dueto „Sūpynės“, Gabrielės Černiavskajos bei Tomo Grunskio ir Mindaugo Reklaičio šviesos instaliacijos. Dalis instaliacijų bus interaktyvios – lankytojai patys galės įsilieti į kūrybinį procesą. Neįprastą skulptūrą galerijoje pristatys ir iraniečių kilmės skulptorė Zahra Shahabi.

Teatro bei šokio performansų mylėtojus džiugins Apeirono teatro, trupių „Okarukas“, „Ground Zero“ bei Rūtos Butkus pasirodymai. Galerijos erdvėje lankytojais ras ir naktinį kino teatrą, kuriame sutemus bus rodomi aktualiausi pastarųjų metų filmai iš viso pasaulio.

Gatvės menui neabejingus lankytojus stebins ir kvapą gniaužiantys „Street art“ piešiniai ant sienų. Aplink „Loftą“ esančius pastatus savo idėjomis atnaujino menininkai iš Lietuvos ir užsienio šalių – tai „Perk up“, Krista Kurlionok – Feigelovitz, „DirtyElmo“, Guillaume Herr-Zekanowski, „Boicut“, Linas Kaziulionis, Jurgio Tarabildos ir Aisčio Kavaliausko duetas bei Robertas Armonas. 

„Open Gallery“ atidarymo metu po atviru dangumi įsikurs ir speciali meno erdvė teatro ir šokio projektams – „Art Stage“. Ši meno pasirodymų erdvė kvies į teatrą ir šokį pažvelgti naujai – neįprastoje, industrinėje aplinkoje. Performatyvioje „Art stage“ erdvėje bus galima išvysti tris įspūdingus šokio spektaklius. 

Taip pat šioje erdvėje bus galima rasti naktinį kino teatrą, kuriame bus pristatyti įdomiausi trumpametražiai filmai iš viso pasaulio: net dvi kino festivalio „Future Shorts“ programos, taip pat dvi avangardinio Amerikos kino programos, kurias festivaliui skyrė Amerikos Ambasada Vilniuje. Šiose programose kino žiūrovai išvys daugiau nei 20 trumpų filmų tarp kurių bus ir Jono Meko darbų. Kino teatre bus parodyta ir siurrealistinė trumpametražė 3D animacija „Wizzard Alien Productions“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.