Kultūra

2017.09.08 10:49

Traukiasi ketvirtį amžiaus prie žurnalo „Vanity Fair“ vairo stovėjęs G. Carteris

BNS2017.09.08 10:49

„Vanity Fair“ redaktorius Graydonas Carteris, ryški figūra Niujorko įžymybių sluoksniuose ir senas prezidento Donaldo Trumpo kritikas, ketvirtadienį paskelbė, kad po 25 metų darbo šiame kultūros žurnale išeina.

„Graydonas išeina iš žurnalo po 25 metų, (bet), laimei, žinome, jog tai nebus paskutinis kartas, kai mes apie jį girdime“, – sakoma „Vanity Fair“ atsisveikinimo žinutėje.

68 metų G. Carteris laikraščiui „The New York Times“ sakė: „Noriu išeiti, kol žurnalas yra viršūnėje. Noriu išeiti, kol jis yra gyvybingas – ir skaitmeniniame pasaulyje, ir spausdintiniame.“

Kaip vieno prestižiškiausių grupės „Conde Nast“ leidinių vadovas, G. Carteris daug metų buvo ryški figūra Niujorko ir Holivudo elite.

G. Carterio vadovaujamas „Vanity Fair“ garsėjo prašmatniais vakarėliais, spausdinamais garsių rašytojų ir fotografų darbais, tiriamosios žurnalistikos straipsniais.

„Vanity Fair“ pirmasis atskleidė Votergeito skandalo šaltinio „Gili gerklė“ (Deep Throat) tapatybę, išspausdino skandalingą nuogos besilaukiančios aktorės Demi Moore nuotrauką.

Gruodžio mėnesį, po tuomet dar tik išrinktojo prezidento D. Trumpo tviterio žinutės, kuria jis atsakė į neigiamą jo restorano „Trump Grill“ įvertinimą, „Vanity Fair“ prenumeratorių skaičius išaugo šimteriopai.

„Ar kas žiūrėjo į tikrai prastus žurnalo @VanityFair skaičius. Smukimas, didelės bėdos, miręs! Graydonas Carteris, jokio talento, išlėks!“ – tuomet rašė D. Trumpas.

Tačiau šių dviejų vyrų nesantaika prasidėjo dar 1988 metais, kai G. Carteris straipsnyje žurnale „Spy“ D. Trumpą pavadino „vulgariu trumpapirščiu“.

2012 metais D. Trumpas „Twitter“ parašė: „Negaliu sulaukti, kol „Vanity Fair“ užsilenks, kas, vadovaujant Graydonui Carteriui, turbūt įvyks greitai.“ Vėliau D. Trumpas šį žurnalistą pavadino nevykėliu.

G. Carteris skolingas neliko. 2015 metais jis rašė: „Nesuskaitoma daugybė Donaldo Trumpo vulgarybių, kurių pavyzdžiai šiais laikais kasdien pasakojami interneto ir pirmuosiuose (laikraščių) puslapiuose, nėra naujiena tiems iš mūsų, kurie kokį nors laiko tarpą gyveno pavėjui nuo jo.“

Redaktorius sakė, kad D. Trumpas taip niekada ir neatsigavo nuo įžeidimo „vulgarus trumpapirštis“ ir kad jis kartkartėmis vis gauna D. Trumpo laiškų su reakcija į šį apibūdinimą.

Voke, pasak G. Carterio, „nuolat būna jo nuotrauka, paprastai – iš kokio žurnalo išplėštas lapas (ir) ant visų jis būna auksiniu (rašikliu) „Sharpie“ apibrėžęs savo ranką, narsiai bandydamas akcentuoti savo pirštų ilgį“.

G. Carteris, kuris vadovavimą „Vanity Fair“ perėmė iš Tinos Brown, savo darbą žurnale turi baigti gruodį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.