Naujienų srautas

Kultūra2017.09.07 15:49

Č. Sugiharos atminimas stiprina Lietuvos ir Japonijos ryšius

LRT.lt 2017.09.07 15:49

Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Japonijos Gifu prefektūros gubernatoriumi Hajime Furuta ir jo vadovaujama delegacija, rašoma pranešime spaudai. Susitikimo metu aptarta iniciatyva įamžinti vienos ryškiausių XX amžiaus Japonijos asmenybių Lietuvoje, itin prisidėjusios prie Lietuvos žydų gelbėjimo Antrojo pasaulinio karo metais, Čijunės Sugiharos veiklą Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) registre „Pasaulio atmintis“.

„Japonija vis labiau pastebima Lietuvoje. Kasmet užmezgame vis daugiau naujų verslo ryšių, auga abipusių turistų skaičius, įgyvendinami įvairūs kultūriniai projektai. Vienas iš jų – Čijunės Sugiharos veiklos, kuria jis rizikavo savo ir artimųjų gyvybe, siekdamas padėti kitiems, įamžinimas UNESCO registre „Pasaulio atmintis“, – susitikime kalbėjo ūkio ministras M. Sinkevičius.

Japonija 2016 metų gegužės 30 dieną UNESCO pateikė nominavimo dokumentus, Lietuva nuosekliai rėmė šią iniciatyvą. Šiuo metu vyksta vertinimo procesas, kurio rezultatų tikimasi šių metų spalį.

Pasak gubernatoriaus, Čijunės Sugiharos atminimas – vienas iš veiksnių, lemiančių augantį atvykstamąjį ir išvykstamąjį turizmą tiek Lietuvoje, tiek Japonijoje.

„Jeigu „Sugiharos sąrašas“ patektų į šį registrą, turistų srautai iš Japonijos į Lietuvą ženkliai išaugtų“, – sakė H. Furuta. 

Susitikimo metu gubernatorius H. Furuta pristatė kandidatą į Lietuvos garbės konsulus Yokio Murase, kuris šiuo metu eina Gifu prefektūros prekybos ir pramonės rūmų pirmininko ir didžiausio šioje Japonijos teritorijoje banko „The Juroku Bank LTD“ prezidento pareigas.

Y. Murase teigė, kad svarbiausias jo tikslas, tapus garbės konsulu, bus prekybinių ir ekonominių ryšių stiprinimas tarp Gifu prefektūros ir Lietuvos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi