Naujienų srautas

Kultūra2017.09.07 09:56

Baigėsi aštuntasis kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys 2017“

LRT.lt 2017.09.07 09:56

Pirmąjį rudens savaitgalį Marijampolėje aplankęs 14-ka Lietuvos miestų ir miestelių baigėsi visą vasarą trukęs, Lietuvių kino akademijos (LiKA) surengtas kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys 2017“. Aštuntą kartą surengto festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad lietuvaičiai – tikri kino gerbėjai. 

Pirmą kartą 2010 metais surengtas festivalis ne tik pateisino, bet ir pranoko lūkesčius. Šiemet festivalis nukeliavo daugiau nei 5 tūkst. kilometrų po Lietuvą, kad 13-os nemokamų kino filmų seansais galėtų džiaugtis 15-os miestų gyventojai ir jų svečiai. 

Kino festivalio organizatoriai tikina, kad jau dabar sulaukia kvietimų iš daugelio Lietuvos savivaldybių, kurios nori, jog naktinis kino festivalis po atviru dangumi ir kitais metais vyktų būtent pas juos. 

Šiais metais kartu su kino festivaliu „Sidabrinės gervės naktys“ išskirtinai keliavo tik naujausi filmai. Tarp jų ir šiemet nacionalinio kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ geriausiais pripažinti režisierės Kamilės Milašiūtės trumpametražis vaidybinis kino filmas „Motinos diena“, režisieriaus Gedimino Šiaulio animacinis kino filmas „Kaukai“ ir kiti nominuoti filmai. 

Paskutinysis kino festivalio seansas įvyko rugsėjo 2 dieną Marijampolės kino teatre „Spindulys“. Susirinkusiems buvo parodyti net trys filmai: Linos Lužytės „Amžinai kartu“, Kamilės Milašiūtės „Motinos diena“ ir Gedimino Šiaulio „Kaukai“. Iš viso festivalio metu buvo parodyta 12 šiuolaikinių lietuviškų filmų. 

Į festivalio renginius jau kelintą vasarą iš eilės keliavusi televizijos, teatro ir kino aktorė Sandra Daukšaitė-Petrulėnė sako, kad šis festivalis yra puiki galimybė ne tik pamatyti lietuvišką kiną. 

„Šis festivalis – puiki proga pabendrauti su savo miesto, kiemo, bendruomenės gyventojais. Į kino seansus atkeliaujama didesniais ar mažesniais būreliais – šeimomis, draugų grupėmis, visi traukia į kino rodymo vietą ir čia tampa tarsi viena didelė šeima. Manęs jau nestebina žiūrovų atsinešami termosai su arbata, šiltesnė apranga, sulankstomos kėdutės, užtiesalai patogesniam ir jaukesniam vakarui“, – džiaugėsi aktorė. 

Per aštuonerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 140 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 120 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų.

Šį kino gerbėjus džiuginantį projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija bei Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA“. Lietuvos Vyriausybė remia šią iniciatyvą – šis festivalis yra tarp Valstybės atkūrimo šimtmečio programos renginių. Festivalį organizuoja Lietuvių kino akademija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi