Kultūra

2017.09.06 23:54

H. Goebbelso spektaklį Klaipėdoje galės žiūrėti tik 150 žiūrovų

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.06 23:54

Klaipėdoje, šių metų Lietuvos kultūros sostinėje, vieši pasaulinio garso kompozitorius ir režisierius iš Vokietijos Heineris Goebbelsas. Uostamiesčio „Švyturio“ arenoje, kurioje telpa 7 tūkst. žmonių, H. Goebbelso spektaklis bus rodomas tik 150 žiūrovų. Per tris vakarus arenos erdvę užpildys gamtos stichijos ir skambantys daiktai.

Kompozitorius H. Goebbelsas išsiskiria savitu stiliumi su klasikinės, džiazo ir roko muzikos elementais. H. Goebbelsas kuria muziką teatrui, kinui, baletui, jo spektakliai apkeliavo didžiausias pasaulio teatro ir muzikos scenas.

Klaipėdiečiai pamatys vokiečių režisieriaus spektaklį pastatytą 2007 metais „Štifterio daiktai“, išsiskiriantį ypatingu dėmesiu žiūrovo vaizduotei. Scenoje aktorius ir muzikantus pakeitęs gyvomis gamtos stichijomis ir garsų melodijomis, autorius išplečia teatro ir muzikos ribas, provokuoja žiūrovo klausą, regą ir suvokimą.

„ „This is a piece“ spektakliu nesiekiu, kad žiūrovas susitapatintų su kitu asmeniu, herojumi. Tai kūrinys mus pastatantis prieš gamtos jėgas, kurios yra už mus stipresnės: vanduo, rūkas, lietus, ledas, akmuo. Štai kodėl spektaklis palieka tokį stiprų nenuspėjamą įspūdį“, – sako H. Goebbelsas.

Per spektaklį žiūrovas skatinamas įsijausti ir  išgyventi sunkiai apčiuopiamas, tačiau aktualias atsakomybės, ekologijos, etnologines temas.

„Abejoti, mąstyti apie mūsų, kaip žmonių, atsakingų už pasaulį, vaidmenį –  tai tema , kuri šiandien darosi svarbiausia įvairių formų menui, taip pat ir scenos menui, – teigė režisierius.

Prieš keletą metų H. Goebbelsas svečiavosi Vilniuje, festivalyje „Gaida“, šią savaitę  kūrėjas uostamiestyje susitiko su žiūrovais ir meno bendruomene. Vokiečio spektakliu Švyturio arenoje pradedamas Klaipėdos muzikos festivalis „Permainų muzika“.

„Tas sprendimas pasikviesti tokio lygio menininką nebuvo spontaniškas. Mes prieš keletą metų atkreipėme dėmesį į jo kūrybinę veiklą ir tiesiog svajojom, kad galėtume jį pasikviesti į mūsų šiuolaikinės muzikos „Permainų muzika“ festivalį“, – pripažino Klaipėdos koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė.

Festivalis „Permainų muzika“ truks mėnesį. Spalį žiūrovų laukia susitikimas ir su žymiu Jungtinių valstijų kompozitoriumi  Davidu Langu. Festivalio koncertuose skambės Steve Reicho, Philipo Glasso, Sergėjaus Prokofjevo muzika.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.