Kultūra

2017.09.06 15:22

Festivalio „Loftas Fest“ scenoje – perspektyviausi Europos muzikantai

LRT.lt2017.09.06 15:22

Šį savaitgalį, rugsėjo 8–9 dienomis, vyksiančiame muzikos ir menų festivalyje „Loftas Fest‘17“ muzikos gerbėjai turės galimybę išgirsti vienus įdomiausių šiuolaikinių Europos muzikos atlikėjų. Nemokamoje „Europavox“ scenoje pasirodys net 10 grupių iš 8 Europos šalių, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Iš Islandijos atvyks repo duetas „Úlfur Úlfur“. Tai grupė, laužanti tradicines repo ribas ir jungianti skirtingas ideologijas, taip sukurdama unikalų stilių. Pradėję groti 2010 metais „Ulfur Ulfur“ 2015 metais išleido jau antrąjį albumą, kuris Islandijos klausytojų apdovanojimuose buvo išrinktas metų albumu.

Žmogumi orkestru vadinamas portugalų atlikėjas „Noiserv“, kurio tikrasis vardas Davidas Santos, taip pat pasirodys „Europavox“ scenoje. Su skirtingų muzikos instrumentų instaliacija gyvai koncertuojantis eksperimentinės muzikos atlikėjas koncertui sukuria visiškai naujas patirtis

„Europavox“ scenoje taip pat pasirodys Lietuvoje gerai žinoma indie rock, post-punk, alternative muzikos stilių grupė „ba.“. 2012 metais susikūrusi grupė, užkariavusi ne vieną Lietuvos sceną, 2015 metais publikos apdovanojimą laimėjo ir Estijoje vykusiame festivalyje „Tallinn Music Week“. „Europavox“ scenos neaplenks ir lietuvių grupė „Solo ansamblis“, spėjusi pasirodyti kone visuose didžiausiuose Lietuvos festivaliuose.

Grupė „ba.“, Organizatorių nuotr.

Melomanai galės išvysti ir akį traukiantį elektronikos atlikėjo iš Estijos Andres Kõpper, žinomą kaip „NOËP“, pasirodymą. Atlikėjo daina „Rooftop“ 2016 metų Estijos muzikos apdovanojimuose buvo išrinkta metų daina. O šiemet ji jau grojo Lietuvoje, kuomet lipo ant vienos scenos grupe

Lietuvoje taip pat jau buvę, trečią vietą muzikos inkubatoriuje „Novus“ laimėję latviai „Ezeri“ vėl grįš į „Loftą“. Kiekviena jų daina skirtingo stiliaus, apimanti tiek eksperimentinę, tiek folk ar džiazo stiliaus muziką. 2016 metais savo karjerą pradėjusi grupė jau sulaukė daug dėmesio ir Latvijos muzikos apdovanojimuose buvo nominuota kaip geriausias metų debiutas.

Scenoje pasirodys ir antrą vietą muzikos inkubatoriuje „Novus“ laimėję „vonKuusk“. Muzikines improvizacijas mėgstanti estų grupė koncertuodami naudoja vizualius efektus ir taip sukuria ypatingą atmosferą žiūrovams.

Iš Nyderlandų į Vilnių atvyks grupė „Black Oak“. Tai savą muzikos suvokimo sintezę skleidžiantis kolektyvas, su kuriuo susipažinti galės ir „Loftas Fest“ lankytojai. Ne vienoje pasaulio scenoje (nuo Norvegijos, Danijos iki JAV) jau spėjęs pasisvečiuoti multi-instrumentalistas iš Berlyno Rico Loop, savo pasirodymą surengs ir ant „Europavox“ scenos.

Melomanai galės susipažinti ir su grupė iš Vengrijos „Mork“. Muziką, kaip pagrindinę savo ekspresiją naudojanti grupė stengiasi pasiūlyti šiuolaikinį dvasingumą ir sujungti pašėlusią energiją su giliomis mintimis. „Loftas Fest“ festivalyje savo muzika lietuviams pristatys ir Rico Loop iš Italijos, grojantis labai įdomią eksperimentinę muziką.