Kultūra

2017.09.06 13:58

Kauno tvirtovę ketinama pritaikyti visuomenės reikmėms

LRT.lt 2017.09.06 13:58

Vyriausybė nutarė miesto savivaldybei perduoti Kauno tvirtovės dalis, kurias sudaro fortai ir blindažai. Siekiama išsaugoti vertingą paveldą, o tvirtovės dalis pritaikyti visuomenės poreikiams, rašoma vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

Pranešima taip pat primenama, kad atsižvelgiant į Kauno tvirtovės karinio paveldo mokslinę svarbą, turistinį ir kultūrinį potencialą,  miesto savivaldybės nuosavybėn jau yra perduota didžioji šios tvirtovės statinių dalis – iš viso 47 objektai. 

Pagal parengtą koncepciją, beveik visuose fortuose numatoma nutiesti pasivaikščiojimo takus ir parengti turistinius maršrutus. Kai kurių fortų erdves ketinama pritaikyti konferencijų salėms, viešbučiams, bendruomenės susibūrimams. 

Kauno tvirtovė – vienintelė tokia gynybinė sistema Baltijos šalyse, 1882–1915 metais mieste ir jo apylinkėse įrengta Rusijos caro Aleksandro II įsakymu. Ši tvirtovė turėjo savarankiškas artilerijos ir pėstininkų pozicijas, fortuose buvo įkurdintos kareivinės, įrengtos slėptuvės ir šaudmenų sandėliai. Tačiau pagrindinė funkcija buvo apginti Kauno miestą ir jo apylinkės.