Naujienų srautas

Kultūra2017.09.05 15:27

P. Korėjoje nusižudė už nešvankybių skleidimą teistas iškilus rašytojas

BNS 2017.09.05 15:27

Pietų Korėjos rašytojas avangardistas, kurio teismo procesas 10-ajame dešimtmetyje dėl kaltinimų nepadorumu provokavo jo darbų palyginimus su Davido Herberto Lawrence`o „Ledi Čaterli meilužiu“ (Lady Chatterley`s Lover), antradienį buvo rastas negyvas, tikriausiai – nusižudęs, pranešė policija.

66 metų Ma Kwang-Soo (Ma Kvangsu) 1992 metais buvo areštuotas dėl savo romano „Happy Sara“, pasakojančio apie studentę, užmezgusią romaną su savo profesoriumi. Kiti kūrinio veikėjai taip pat užmezga įvairius meilės ryšius.

Korėjos literatūros profesorius prestižiniame Seulo universitete „Yonsei“ buvo areštuotas pareigūnams per paskaitą įsiveržus į auditoriją.

Ma Kwang-Soo buvo nuteistas dėl nešvankybių skleidimo, jam buvo skirta lygtinė kalėjimo bausmė. Profesorius taip pat buvo atleistas iš protestantų finansuojamo universiteto.

Tuo metu Pietų Korėja išgyveno demokratizacijos procesą po karinės diktatūros laikotarpio.

Ma Kwang-Soo savo apeliaciniame skunde tvirtino, kad tapo šalies kultūros konservatorių, nesuprantančių avangardinės literatūros, „pamaldumo“ auka. Tačiau Aukščiausiasis Teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo sprendimą.

Ma Kwang-Soo antradienį buvo rastas negyvas savo bute Seule; policija mano, kad jis nusižudė. Naujienų pranešimuose sakoma, kad jis sirgo depresija ir pasikorė.

Pietų Korėjoje savižudybių skaičius yra vienas didžiausių pasaulyje.

hancinema.net nuotr.

Ma Kwang-Soo byla provokavo palyginimus su knyga „Ledi Čaterli meilužis“, kurioje pasakojama apie ištekėjusią aristokratę, užmezgančią romaną su savo eiguliu.

Leidykla „Penguin Books“ 1960 metais dėl šios knygos stojo prieš britų teismą, bet bylą laimėjo, o prokuroras, paklausęs prisiekusiųjų „Ar norėtumėte, kad tokią knygą skaitytų jūsų žmona ar tarnai?“, buvo išjuoktas.

„Happy Sara“ Pietų Korėjoje vis dar yra uždrausta.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi