Kultūra

2017.09.04 13:47

Kviečia atrasti Vilniaus įvairovę atspindinčias bendruomenes

LRT.lt2017.09.04 13:47

Trečią kartą Vilniuje vyksianti kūrybinė platforma „Muzika erdvėje“ rugsėjo 10–13 dienomis kviečia atrasti ir daugiau sužinoti apie bendruomenes, su kuriomis susipažinę kompozitoriai pristato garsinį paveikslą – kompozicijas, instaliacijas, performansus, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Rugsėjo 10 d., sekmadienį, 14.30 val. kompozitorė Agnė Matulevičiūtė kviečia į Keturiasdešimt Totorių kaimą, esantį vos už 17 km nuo Vilniaus. Čia įsikūrę dar kunigaikščio Vytauto laikais apgyvendinti totoriai musulmonai šiitai. Kaip teigia kompozitorė, tikriausiai daug vilniečių ir apskritai lietuvių nežino nei apie tokį kaimą, nei apie čia gyvenančią bendruomenę, nors ji sulaukia nemažai turistų, atvykstančių iš užsienio.

A. Matulevičiūtė pristatys muzikinį performansą, paremtą musulmoniško kvietimo maldai – azano ir lietuvišką tradiciją simbolizuojančios birbynės garsiniu junginiu, taip pat garso instaliaciją „Paminklas Vytautui“, kandžiai primenančią apie valdžios 20 metų neįvykdytą pažadą. Visi atvykę taip pat turės galimybę aplankyti mečetę, susipažinti su islamo religija bei totorių istorija Lietuvoje. Šis renginys kartu prisideda ir prie bendruomenės įsikūrimo Lietuvoje 620 metų sukakties paminėjimo.

Rugsėjo 11 d., pirmadienį, 18 val. kompozitorė Aistė Noreikaitė ir britų garso menininkas Filtercutter pristato interaktyvią garsinę instaliaciją-futbolo treniruotę, sukurtą moterų futbolo akademijai „Žalgiris“. Idėjos autorė A. Noreikaitė nagrinėja moterų sporto „vietą“ Lietuvoje apskritai, o artimiau susipažinusi su bendruomene, kaip sako menininkė, pamatė visą puokštę problemų, atsiskleidžiančių moterų futbole.

Lietuvos edukologijos universiteto, kur įprastai treniruojasi sportininkės, moterų futbolo akademiją „Žalgiris“ pristatys jos vadovai, treneriai bei pačios futbolininkės, o vėliau galėsite ne tik išgirsti, bet ir pamatyti, kaip treniruojasi A lygos žaidėjos.

Rugsėjo 12 d., antradienį, 18 val. kviečiama susirinkti neįprastoje vietoje – Vilniaus miesto nakvynės namuose, kur kompozitorė Juta Pranulytė analizavo ir pristatys Vilniaus miesto benamių socialinę problematiką ir nakvynės namų gyventojus, susiduriančius su itin didele socialine atskirtimi. Renginio metu nuskambės J. Pranulytės muzikiniai etiudai pagal nakvynės namų gyventojų dainas ir mintis, juos lydės mušamųjų ir saksofono improvizacijos. Taip pat vyks diskusija „Suprasti benamį: socialinės integracijos keliai“.

Šių metų „Muziką erdvėje“ vainikuos rugsėjo 13 d., trečiadienį, 16 val. kompozitorės Snieguolės Dikčiūtės pristatoma bendruomenė – Lietuvos žmonių su negalia sąjunga. Kaip teigia kompozitorė, pati daugiau nei 25 metus dirba muzikos terapijos srityje, todėl natūraliai įsitraukė į projektą. Mobilioje muzikinėje interakcijoje, savotiškoje muzikinėje eisenoje link Vilniaus geležinkelio stoties, visuomenė bus kviečiama atkreipti dėmesį į žmonių su negalia socialinę ir ekonominę padėtį Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.