Kultūra

2017.09.02 16:10

Lietuvoje koncertuoja Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras

LRT.lt2017.09.02 16:10

„Vilniaus publika labai šilta, mūsų nuotaika puiki, o ir oras šiandien – nuostabus!” – po Vilniaus Katedros aikštėje surengto koncerto džiaugėsi Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestro prodiuserė Merete Jakobsen Klæboe. 

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras į Lietuvą atvyko aplankyti Lietuvoje dislokuotų Norvegijos karių ir surengti keletą koncertų Lietuvos visuomenei. Vienas seniausių Norvegijoje orkestrų į Lietuvą atvyko iš Harstado miesto, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Atvykdami į Lietuvą norime paremti ne tik Norvegijos, bet ir kitų NATO šalių karius, kurie tarnauja NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Rukloje“, – sako orkestro prodiuserė M. Jakobsen Klæboe. Ji pabrėžia, kad pasirodymais savo šalies kariams orkestras nori sustiprinti karių profesinį identitetą ir didinti jų moralę.

„Mes taip pat pasinaudosime proga ir surengsime keletą pasirodymų Lietuvos žmonėms, kadangi esame tikri, jog ryšius tarp valstybių būtina stiprinti ir per universaliąją kultūros ir muzikos kalbą“, – sako M. Jakobsen Klæboe.

Orkestro pasirodymus galės dar galės pamatyti Kauno ir Tauragės gyventojai. Sekmadienį orkestras koncertuos Tauragės kultūros namuose, o pirmadienį – Kauno įgulos karininkų ramovėje.

NATO priešakinių pajėgų batalione, kuriam vadovauja Vokietija, kartu su olandų, belgų ir Liuksemburgo kariais tarnauja ir 200 Norvegijos karių, atvykusių iš Telemark bataliono ir Norvegijos kariuomenės Šiaurės brigados padalinių.

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestras yra seniausias ir vienas žinomiausių profesionalių karinių orkestrų šiaurinėje Norvegijos dalyje. Orkestro istorija skaičiuojama nuo 1911 metų. Šiandien orkestre groja 29 profesionalūs muzikantai, jie atlieka įvairaus žanro muziką: nuo klasikos iki šiuolaikinės, popmuzikos ir roko.

Norvegijos kariuomenės Šiaurės orkestro pasirodymų programa:

Rugsėjo 3 d., sekmadienį, 19 val. – Tauragės kultūros namuose.

Rugsėjo 4 d., pirmadienį, 19 val. – Kauno įgulos karininkų ramovėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.