Naujienų srautas

Kultūra2017.09.01 15:39

Kauno rajone atidengtas paminklas signatarui P. Dovydaičiui

BNS 2017.09.01 15:39

Penktadienį Kauno rajone esančiame Čekiškės miestelyje atidengtas paminklas Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarui, buvusiam ministrui pirmininkui Pranui Dovydaičiui

„P. Dovydaitis buvo išskirtinė asmenybė, palikusį ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje, todėl nusprendėme įamžinti jo atminimą Čekiškėje. Artėjantis atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetis yra gera proga prisiminti šį mūsų krašte gyvenusį politiką“, – Kauno rajono savivaldybės pranešime cituojamas rajono meras Valerijus Makūnas.

Paminklas atidengtas sode, priešais P. Dovydaičio vardu pavadintą gimnaziją. Renginyje dalyvavo signataro giminės, vietos bendruomenės nariai.

1886 metais Višakio Rūdoje gimęs P. Dovydaitis buvo ne tik politikas, bet ir žinomas kultūrologas, teisininkas, filosofijos mokslų daktaras, Lietuvos ateitininkų sąjungos vadovas, apie 40-ies periodinių leidinių redaktorius ir leidėjas. 1935 metais signataras gavo 20 hektarų žemės netoli Čekiškės miestelio esančiame Paprienių kaime, čia ūkininkavo.

1941 metų birželio 14 dieną jis buvo suimtas ir ištremtas į Ukrainą, vėliau – į Uralą. 1942 metais P. Dovydaitis nuteistas ir sušaudytas. Signataro amžinojo poilsio vieta nežinoma.

P. Dovydaičio biustą sukūręs skulptorius Stasys Žirgulis pasakojo, kad P. Dovydaičio portretą kūrė iš kelių nuotraukų ir siekė pavaizduoti maždaug tokio amžiaus, kai politikas pasirašė Nepriklausomybės aktą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi