Naujienų srautas

Kultūra2017.08.31 19:40

R. Karoblis ramina: dalis Technikos bibliotekos ansamblio liks atvira visuomenei

Po vyriausybės sprendimo Lietuvos technikos biblioteką prijungti prie Karo akademijos bibliotekos, kai kurie inteligentijos atstovai susirūpino, kad vilniečiams ir turistams bus uždarytos durys į buvusį puošnų jėzuitų vienuolyno ankstyvojo baroko ansamblį, įsikūrusį sostinės senamiestyje. Krašto apsaugos ministras žada, kad bent dalis pastatų liks atviri visiems.

XVII amžiuje pastatytame Jėzuitų vienuolyne veikianti biblioteka vyriausybės sprendimu prieš porą metų atiduota Krašto apsaugos ministerijai, kurios pastatas priklauso tam pačiam vienuolyno ansambliui. Vienas aukštas jau iškraustomas. Ten įsikurs krašto Apsaugos ministerijos gynybos resursų agentūra.

Prieš porą savaičių Sauliaus Skvernelio vyriausybė priėmė sprendimą per 70 darbuotojų turinčią Technikos biblioteką prijungti prie kelis darbuotojus turinčios Karo akademijos bibliotekos ir įsteigti modernią Karo mokslų ir technologijų biblioteką.

Tokį vyriausybės sprendimą kritikuoja ir kai kurie inteligentijos atstovai.

„Štai šis kompleksas, kuris tikrai puikiai buvo sutvarkytas ir džiugino vilniečius bei Vilniaus svečius, nes jis yra įtrauktas į turistinius maršrutus. Čia būdavo galima užeiti ir pasigrožėti parodomis, beje, turiu pasakyti, kad daugybė kultūrinių renginių čia vyksta – biblioteka nėra tik informacijos šaltinis, tai yra kultūros vieta“, – tikina mokslo istorikas prof. Libertas Klimka.

BNS nuotr.

Krašto apsaugos ministras žada, kad barokinis ansamblis, kurio kiemelyje iki šiol vykdavo ir koncertų, ir festivalių, veikė vilniečių pamėgta kavinė, liks atvira visiems, ne tik Krašto apsaugos ministerijos valdininkams. Tačiau pripažįsta, kad jau ne visas.

„Galės lankytis, galbūt ne visa apimtimi, kuri yra dabar bibliotekos, bet ten, kur yra pagrindinės skaityklų salės, ir ten, kur yra paveldas, tai yra freskos, jos bus visiškai atviros visuomenei, taip, kaip yra ir dabar“, – žada krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

Išsamiau – laidoje „Laba diena, Lietuva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi