Kultūra

2017.08.31 13:50

Niujorkas lietuvei juvelyrei padėjo išgryninti kryptį: pasitelkia ir medicinos įrankius

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.08.31 13:50

Dėmesys konstrukcijai ir savitas estetikos pojūtis – taip galima apibūdinti Aušros Bankauskaitės juvelyriką. Prieš septynerius metus į Niujorką išsikrausčiusi kūrėja neseniai lankėsi Lietuvoje ir LRT TELEVIZIJAI papasakojo apie papuošalus, kuriamus visam gyvenimui, kuriuos įkvėpė inžinierius tėtis.

Juvelyrė gimė Vilniuje ir prieš 7-erius metus persikėlė į Niujorką, miestą, kuriame veiksmas niekada nesustoja, diena maišosi su naktimi. Šis miestas padėjo juvelyrei išgryninti kryptį.

„Gyvendamas ten, Niujorke, tu supranti, ką gali sau leisti ir ko ne. Tai, manau, taip ir išsigrynino mano darbai. Negaliu sėdėti, 10 valandų kurti ir galvoti apie debesis. Man viskas susidėjo iš labai daug, kas buvo Lietuvoj, į gryną idėją“, – pasakoja juvelyrė. 

Akmuo, metalas, įvairios kriauklės, medicinos įrankiai – renkantis medžiagas naujiems papuošalams A. Bankauskaitei kur kas svarbiau estetinis pojūtis nei vyraujančios tendencijos. Kiekvieną naują dizainą ji pati išbando vakarėliuose, koncertuose, kasdieniame gyvenime ir tik tuomet sprendžia – pavykęs dirbinys ar ne. 

Plačiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.