Kultūra

2017.08.29 23:42

Dailininko M. Vilučio kūryba – albume

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.08.29 23:42

Dailininko Mikalojaus Vilučio kūryba sugulė į albumą. Vilniaus grafikos centras, kuriame dailininkas rengia savo kūrybos parodas, išleido solidžią knygą, kurioje ir menininko darbai, ir menotyrininkių tekstai, ir jo paties atsiminimai. Albumas visuomenei bus pristatytas antrąją rugsėjo savaitę.

Vilniaus grafikos centras išleido dailininko Mikalojaus Vilučio kūrybos albumą. Pasak albumo sudarytojų menotyrininkių Jurgos Minčinauskienės bei Kristinos Kleponytės-Šemeškienės, tokio albumo atsiradimą paskatino prieš keletą metų surengta dailininko jubiliejinė kūrybos paroda „Titaniko“ parodų centre. Taip pat faktas, kad apie tokio masto dailininką iki šiol nebuvo išleista knygų, apžvelgiančių jo kūrybą.

„Remiamės chronologiniu principu, pradedame nuo ankstyvosios kūrybos, vos baigus studijas, 8 dešimtmetį., vėliau 9, 10, ir XXI amžių, kuris tęsiasi lig šiol, 4 skyrius skirtas priedams, bibliografija, parodų sąrašas“, – pasakojo viena iš albumo sudarytojų K. Kleponytė-Šemeškienė.

Pasak sudarytojų, svarbus albumo dėmuo – paties dailininko iniciatyva į knygą įtraukta M. Vilučio tėvų – taip pat menininkų – Emilijos Marijos Liobytės ir tėvo dailininko Jono Vilučio kūrybos apžvalga – tarsi įvadas į paties M. Vilučio kūrybinį kelią.

Leidinio dizainerė Laura Varžgalytė albumui parinko raudoną spalvą, nes ji – dailininko mėgstamiausia. 

„Sakoma,  raudona labiausiai patinka vaikams ir suvaikėjusiems, tai aš ir papuolu į tą kategoriją. Vaikystėje pamačiau tokį vabalą raudoną, su geometriniu juodu, tas vabalas turbūt suformavo mano meninį skonį“, – sakė M. Vilutis.

Albume be M. Vilučio, jo tėvų kūrinių, menotyrinių tekstų, yra ir jo paties atsiminimų. Viename iš tekstų jis cituoja savo močiutę, kuri žiūrėdama į piešiančią dukrą sakydavusi: ji nieko neveikia, tik paišo.  Tokį darbą iš mamos paveldėjęs ir M. Vilutis, sako, piešdamas patiria ypatingų akimirkų.  

„Tikslas – net ne paties paveikslo nupaišymas, kiek ta būsena. Aš patiriu aukštos rūšies būsenas, tikiuosi, kad ir žmonės patiria. Aš žmones myliu. Mano paveiksluose yra žmogus, kaip ir Šarūno Saukos. Tik Š. Sauka žmogų skrodžia, aš daugiau žmones puošiu, ant jų pripaišau ko nors“, – kalbėjo dailininkas.

M. Vilučio albumo pristatymas vyks Vilniaus grafikos centro galerijoje „Kairė-dešinė“ rugsėjo 14 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt